18-річний українець Гончарко виграв "бронзу" на етапі гран-прі з дзюдо в Баку: відео IJF

Перша медаль для українця на рівні дорослих турнірів.

Сезон-2021 року у дзюдо підходить до завершення. Спортсменам залишилося взяти участь на двох турнірах серії Грендслем - етапах у Баку та Абу-Дабі. Перший з них розпочався у п'ятницю, 5 листопада, де відбулися перші фінали.

На етап гран-прі у Баку Україна відправилася у складі семи спортсменів - Дільшота Халматова, Кирила Самотуга (обидва до 60 кг), Данила Хлопецького, Євгена Гончарка (обидва до 66 кг), Олександра Кошляка, Артема Хомули (обидва до 73 кг) та Сергія Крівчача (до 81 кг).

Усі представники України вже виступили на гран-прі з дзюдо. Однак без медалі українські дзюдоїсти виступи не закінчили - Євген Гончарко здобув бронзову нагороду.

Як виступив Гончарко?

18-річний дзюдоїст розпочав виступи на етапі у Баку з другого раунду. Там він здолав молдованина Вадіма Бунеску прийомом іппоном, завдяки чому пройшов у чвертьфінал.

Шанс на медаль Гончарко здобув, перемігши японця Юджи Айду (іппон). Проте вийти у фінал не зміг - у сутичці з 2-разовим медалістом чемпіонатів світу Орканом Сафаровим українець пропустив прийом від суперника на 5:13 хвилині.

Попри поразку, Гончарко зберігав шанси на медаль - достатньо було здобути одну перемогу. У бронзовій сутичці йому протистояв бронзовий призер чемпіонату світу-2021 - росіянин Якуб Шамілов.

На 1:54 хвилині Гончарку вдалося кинути росіянина на татамі. Судді зарахували кидок українця як перемогу іппоном, завдяки чому він став бронзовим призером.

Відео бронзової сутички Гончарка

Медаль Гончарка стала першою для нього на рівні дорослих турнірів. До цього 18-річний українець здобував нагороди лише на юнацькому та молодіжному рівнях.

Хто такий Євген Гончарко

• 18-річний дзюдоїст, представник Дніпропетровської області.
  • У 2021 році Гончарко став бронзовим призером чемпіонатів світу та Європи серед юніорів.
  • Гран-прі у Баку - друге у кар'єрі Гончарка. Перед цим він виступив на етапі в Антальї, де вилетів у другому раунді, здобувши одну перемогу.

Усі результати українських дзюдоїстів на етапі у Баку

• "бронза": Євген Гончарко (до 66 кг) - три перемоги, одна поразка
  • виліт у другому раунді: Данило Хлопотецький (до 66 кг) - одна перемога, одна поразка, Сергій Кривач (до 81 кг) - одна перемога, одна поразка, Артем Хомула (до 73 кг) - одна поразка
  • виліт у першому раунді: Дільшот Халматов (до 60 кг) - одна поразка, Кирило Самотуг (до 60 кг) - одна поразка, Олександр Кошлях (до 73 кг) - одна поразка.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів