У театрі імені Івана Франка відбудеться відеопоказ вистави з Богданом Ступкою

У театрі імені Івана Франка відбудеться відеопоказ вистави з Богданом Ступкою

У театрі імені Івана Франка відбудеться відеопоказ вистави з Богданом Ступкою

9 та 25 грудня на камерній сцені імені Сергія Данченка Національного академічного театру ім. Івана Франка відбудеться показ відеозапису вистави "Тев'є-Тевель", де головну роль виконує Богдан Ступка.

Театр повідомив, що відгукнувся на чисельні прохання глядачів. Купити квитки можна на сайті театру.

Прем’єра вистави "Тев'є-Тевель" у Національному театрі імені Івана Франка відбулася 23 грудня 1989 року. Незмінним виконавцем головної ролі був Богдан Ступка. Після його смерті у 2012 році виставу припинили виконувати – на знак поваги до актора.

Вистава повернулася на сцену лише у 2019 році. Тепер вона має назву "Поминальна молитва", головну роль виконує Богдан Бенюк.

Остап Ступка, син Богдана Ступки, відгукується про неї не найкраще. В інтерв'ю Укрінформу він сказав: "Цього не треба було робити. Поновлювати і робити кальку легендарної вистави - трохи попахує аморалкою. Була вистава. Була легенда. Якщо ви хочете робити в новій редакції, будь ласка, робіть, але в новій режисурі, в новій сценографії. Робіть свою версію. А це калька".

Відеопокази вистав за участі Богдана Ступки не часто відбуваються у театрі Франка. Окрім "Тев'є-Тевель" на плівці є "Украдене щастя", "Цар Едіп", "Лев і Левиця", "Легенда про Фауста".

У театрі імені Івана Франка відбудеться відеопоказ вистави з Богданом Ступкою
До 80-річчя Богдана Ступки у Києві відкрили горельєф. kyivcity.gov.ua/

У театрі імені Івана Франка відбудеться відеопоказ вистави з Богданом Ступкою

Що відомо

  • "Тев'є-Тевель" – вистава Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, поставлена за українським перекладом Миколи Зарудного п'єси російського драматурга Григорія Горіна "Панахидна молитва" (Поминальная молитва), написаною за мотивами збірки оповідань Шолом-Алейхема "Тев'є-Молочар".
  • У 2021 році Богдану Ступці мало б виконатися 80 років. На його честь цьогоріч у Києві відкрили горельєф - пам’ятна дошка з мініскульптурою, на якій можна побачити Богдана Ступку, який вітає всіх з капелюхом в руках.
  • Горельєф знаходитися на вулиці Марії Заньковецької, де жив актор. Автором горельєфа став відомий скульптор Микола Зноба. Цього автора обрала родина Богдана Сильвестровича, а профінансувати роботу допомогли друзі актора.
  • Також з запізненням на два місяці Міністерство культури та інформаційної політики затвердило план заходів з підготовки та відзначення 80-річчя. У його рамках має відбутися також проведення міжнародного мистецького фестивалю "Код Ступки", присвоєння одному зі скверів Києва імені Богдана Ступки та створення музею-квартири актора у Львові.
  • Богдан Ступка — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії, Герой України. Дебютував у кіно у фільмі Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою", роль Ореста Дзвонаря. На цю роль претендував Іван Миколайчук, але позаяк це була роль бійця УПА (тобто негативна за радянських часів), то влада не хотіла, аби її грав Миколайчук. Затвердили Ступку, за яким після театральної ролі Річарда III закріпився негативний імідж. Але його трактування образу виявилося дуже вдалим і ця роль досі одна з найкращих у списку актора.
  • Крім радянських та українських фільмів, Ступка знімався і в польських режисерів – фільмі Кшиштофа Зануссі "Серце на долоні", "Вогнем і мечем" Єжи Гофмана, де зіграв Богдана Хмельницького.
  • За головну роль у фільмі "Серце на долоні" Ступка у 2008 році отримав нагороду Римського міжнародного кінофестивалю і під час вручення відзнаки актор сказав: "Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в цілому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що маю можливість сприяти цьому".
  • За свою кар'єру Богдан Ступка зіграв понад 100 ролей у кіно.

Читайте більше

Ірина Ступка про горельєф та виставку до 80-річчя Богдана Ступки: "Він ніколи не хотів пам'ятника"

"Маєш свій талант використати для людей". Правила життя від Богдана Ступки

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант