У громаді на Тернопільщині через ремонт мосту жінці перекрили виїзд з гаража

У громаді на Тернопільщині через ремонт мосту жінці перекрили виїзд з гаража

У громаді на Тернопільщині через ремонт мосту жінці перекрили виїзд з гаража
Суспільне Тернопіль

Під час ремонту мосту в Струсові Микулинецької громади, жінці перекрили виїзд з гаража. Романна Лах розповіла Суспільному, що гараж побудувала в 2009 році. А зараз дорожники підняли міст та встановили відбійник там, де був її заїзд. У Службі автодоріг кажуть, що згідно з документами, у жінки мав бути виїзд з іншого боку.

Жителька Струсова Романна Лах каже, їй заблокували виїзд з гаража при ремонті мосту. Жінка розповіла, що звертались у Службу автодоріг області, до облдержадміністрації та до Міністерства інфраструктури. В облдержадміністрації їй відповіли, що направили звернення в службу автодоріг. Відповіді від інших установ ще не отримала.

"Є в нас гараж, а виїзду немає, заблокували. Тепер я не знаю, як зробити, щоб тут був виїзд", – каже Лах.

Наразі, каже Лах, до суду подавати не планує. Бригадир підрядної організації Віталій Наконечний розповів, чи будуть облаштовувати виїзд з гаража:

"Мали б".

Коли розробляли документацію на ремонт мосту, жінка не зверталася. Про це повідомив начальник відділу технічного контролю Служби автодоріг області Василь Козачок. За його словами, виїзд у неї передбачений з іншого боку, на вулицю Поперечна, що перед будинком. Каже, щоб виїжджати на міст, вона має розробити та погодити відповідну схему організації дорожнього руху:

"Згідно з проєктом організації дорожнього руху автомобільної дороги загального користування державного значення Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль, заїзд-виїзд на територію присадибної забудови передбачений по вулиці Поперечній. Для розв'язання питання, висловленого в скарзі, з метою забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху. Заявниці необхідно розробити та погодити в установленому порядку схему організації дорожнього руху на вказаній ділянці автомобільної дороги".

Погодити таку схему можна в управлінні патрульної поліції в Києві, каже адвокат Віталій Скиба. Окрім цього, за його словами, жінка може звернутися до керівництва громади:

"Я б рекомендував їй звернутися до Микулинецької ОТГ, чи є генплан села, і по ньому звірити, чи був у неї цей виїзд унормований законодавчо на ту сторону. Якщо так, то підрядник, який виконував ремонт дороги, зобов’язаний тоді привести у відповідність і документацію, і влаштувати їй виїзд. Якщо такого не було, то є два варіанти: вона робить нову технічну документацію і погоджує її. Це треба робити відповідно до державних будівельних норм, зі спеціалістами, інженерами, під яким кутом, як має бути виїзд і облаштовує його. Другий варіант – якщо вона не погоджується з таким діями, які вже вчинені, то вона звертається в суд про усунення перешкод в користуванні своїм гаражем".

Струсівський міст є частиною автошляху Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль. Його ремонтують впродовж року. Довжина споруди – 40 метрів. Про це розповіла речниця Служби автодоріг області Юлія Лебедюк. За її словами, це основний туристичний шлях у напрямку Карпат.

Що відомо

На початок