У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг

У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг

У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг
Леся Клим'юк

У селі Старі Богородчани Старобогородчанської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, відкрили кулінарний коворкінг.Коворкінг (з англійської "co-working" — спільно працювати) — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, у єдиному робочому просторі. Він запрацював на базі молодіжного простору громади. Про це кореспондентці Суспільного розповіла голова громадської організації "Центр Рівних Можливостей" Леся Клим'юк.

З її слів, проєкт такого кулінарного простору є унікальним в Україні. Під час його створення організатори запозичили американський досвід "open kitchen" ("відкрита кухня"), що вдалося завдяки співпраці з програмою DOBRE. В її межах громаді надали експертну та фінансову підтримку.

"Ідея виникла з опитування, яке ми разом із молодіжною радою провели серед молоді громади. Для нас стало відкриттям те, що найбільше голосів отримав саме кулінарний коворкінг. Ми працювали з програмою DOBRE, і там був такий компонент як місцевий економічний розвиток. Потрібно було придумати модель, яка ефективно давала б результат саме економічного розвитку для громади. Тоді створили ініціативну групу, яка мала дослідити, що саме могло б працювати у нашій громаді", — розповідає Леся Клим'юк.

У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг
При створенні простору запозичили американський досвід "open kitchen" ("відкрита кухня"). Леся Клим'юк

Спершу ініціативна група розглядала варіант створення кооперативу. Адже, як каже Леся Клим'юк, такою ідеєю надихнулися депутати та місцеві бізнесмени, які складали більшість ініціативної групи. Але потім зупинилися на форматі коворкінгу, бо вже мали в громаді молодіжний простір.

"Я зараз живу в громаді, але навчалася у міській школі. У нас у місті проводили уроки трудового навчання, де ми всі могли спробувати свої навички, наприклад, на швейних машинах чи напівпрофесійних електричних духовках. І я дуже шкодувала, що діти у громаді не мають такої можливості. Я подумала, що було б "кльово", якби це був коворкінг. Місце — не обов'язково у школі, але яке могло б запропонувати учнівській молоді у класі шостому чи восьмому самостійно спекти свої перші тістечка", — каже Леся Клим'юк.

У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг
Учні зможуть пекти у коворкінгу свої перші тістечка, розповідає Леся Клим'юк. Леся Клим'юк

Загалом під час майстер-класу чи тренінгу простір може одночасно вмістити 15 людей. Проєкт його створення має не тільки соціальну, але й комерційну складову, розповідає Леся Климюк. Вона додає, що автори проєкту розглядали можливість погодинної оренди кухні.

"Для дорослих це б було місце, де вони б могли на професійному устаткуванні відшліфувати свої кондитерські навички. Він — для тих, хто пече на замовлення, але вдома. Бо дуже часто дівчата печуть для подруг чи знайомих торти, але готують у домашніх духовках. Такий коворкінг, на мою думку, був би чудовим місцем, де всі, хто має задатки до "кондитерки", можуть прийти та попрацювати", — розповідає Леся Клим'юк.

У громаді на Івано-Франківщині відкрили кулінарний коворкінг
Під час майстер-класу чи тренінгу простір може одночасно вмістити 15 людей. Леся Клим'юк

Загальний кошторис проєкту "Створення Центру підтримки бізнесу та розвитку підприємництва/Коворкінг-простір в селі Старі Богородчани, як частина відкритого молодіжного простору Старобогородчанської ТГ" складає 703 тис. 799 грн. Ініціативу профінансувала програма DOBRE, частину також доклали з бюджетів області та громади. Зокрема, у 2019 році проєкт виграв 82,2 тис. грн в обласному конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Зараз устаткування коворкінгу перебуває на балансі сільської ради Старобогородчанської територіальної громади. Остаточного рішення щодо того, на яких умовах працюватиме простір, поки немає.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок