Карантинний рейд: як дотримуються обмежень у місті біля Рівного

Карантинний рейд: як дотримуються обмежень у місті біля Рівного

Карантинний рейд: як дотримуються обмежень у місті біля Рівного
Суспільне Рівне

З початку дії обмежень червоної зони представники Держпродспоживслужби в Рівненській області склали три десятки протоколів про порушення. Про це розповів керівник обласного управління Володимир Лазарчук. Для цього на місцях постійно здійснюють моніторинг, пояснив він. На одну з таких перевірок 3 листопада у місті Здолбунів були журналісти Суспільного.

У місті Здолбунів на ринку "Катеринівський" продають харчі та промислові товари. Щоб купити перші – спеціальних ковідних документів не потрібно. У решті кіосків їх запитують. Працівники також мають сертифікати й тести, запевняє керівник ринку Андрій Племянник. Заступник голови обласної адміністрації Ігор Тимошенко підходить до випадкового кіоску. Продавчиня отримала одну вакцинацію, документ взяла напередодні.

На ринку людей небагато – скаржиться директор. Каже, покупців переманюють стихійні торговці перед ринком. На час приїзду рейду нікого немає, але в години пік поліція не може з ними впоратися, додає він.

"Те, що вони два рази в день приїжджають – вони їх на базар заженуть. Через пів години всі люди знову сидять за межами ринку, торгують. Вони кажуть, що сюди люди не заходять. А от під воротами добре, тому що хтось на роботу, хтось – назад", – пояснює Андрій Племянник.

Начальник Держпродспоживслужби пропонує керівнику ринку піти назустріч цим торговцям – не брати з них платні. Ввести її пропонує, коли люди з'являться на ринку.

Під час рейду заходять і до магазинів. Туди через червону зону пускають не більше двадцяти відвідувачів.

"Ми порахували, скільки людей в залі – 20 осіб, ну, 21-19. І тоді виходять: двоє вийшло – двоє зайшло, троє вийшло – троє зайшло. На вулиці люди стоять, але там же свіже повітря, дистанція. Думаю, це не страшно", – каже старша охоронниця Наталія Кошановська.

Продавчиню Вікторію з магазину одягу запитують, як та перевіряє наявність ковідних документів. Та каже, що просто запитує у відвідувачів.

"Я так само читала в інтернеті, що я не маю права в людини, якщо вона не хоче мені показувати, вимагати", – пояснює вона.

Ігор Тимошенко акцентує, що вона зобов'язана переконатися, що відвідувачі вакциновані. Якщо людина не бажає показувати документи, попросити її покинути заклад.

Місцеві заклади харчування перейшли в режим доставки. Співвласниця суші-кафе зустрічає інспекцію з Конституцією у руках. Взяла її, бо вважає інформацією про вакцинацію медичною таємницею.

"Стосовно інформативної бесіди – думаю, що це потрібно. В першу чергу – для людей, підприємців, що є така проблема. Стосовно вакцинації взагалі знати – це справа кожної людини. Якщо прийдуть правоохоронці, тоді ми будемо діяти разом з адвокатом в межах закону, Конституції, законодавчих актів", – каже Тетяна Мартинюк.

Візитери радять співвласниці суші-кафе знати не лише права, а й обов'язки і читати інші підзаконні документи. Такі моніторинги, пояснює заступник голови ОДА, допомагають зрозуміти недопрацювання після введення обмежень. Між обласним центром і рештою міст є відмінності, каже він.

"Напевно, нижча така сама робота по обороту. В цьому є суттєва різниця – в обласному центрі більше людей, більше відвідувачів. Але в цілому ставлення людей, здається, однакове. Переконую людей: це не особиста позиція кожного й особиста справа, а справа, як торкається багатьох інших", – пояснює Ігор Тимошенко.

Серйозних зауважень до Здолбунова в керівника обласної Держспоживслужби не виникло. Каже, моніторинг тут здійснюють щоденно.

"В цілому по області складено до 30 протоколів, винесені штрафні санкції. Ми працюємо про 42 статті, що тягне за собою сплату штрафу до 450 гривень. Стаття 44-3 – ми її практично не використовуємо. Маємо по ній передавати справи в суди. Практикували, вони залежуються", – резюмує Володимир Лазарчук.

За даними Держспоживслужби з 26 жовтня по 1 листопада в області виявили 847 порушень вимог карантину. Провели 65 обстежень ринків й виявили порушення у 37 випадках.

Що відомо

  • На Рівненщині запровадили "червону" зону з 26 жовтня.
  • Показовий рейд у Рівному: як голова ОДА та начальник обласної поліції 2 листопада перевіряли COVID-сертифікати
  • На Рівненщині з 2 листопада заборонили перевозити у внутрішньообласному громадському транспорті пасажирів, які не мають повного сертифікату про щеплення проти COVID-19, або негативного ПЛР-тесту.
  • У громадському транспорті Рівного COVID-сертифікати не пред'являтимуть.
  • ЦНАП, соцзахист, Рівнегаз, водоканал, РОЕК: як працюють установи у "червоній" зоні.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок