На саміті у Глазго Україна та ще понад 40 держав погодили відмову від вугілля

На саміті у Глазго Україна та ще понад 40 держав погодили відмову від вугілля

Важливо
На саміті у Глазго Україна та ще понад 40 держав погодили відмову від вугілля
УНІАН

Під час кліматичного саміту Cop26, який відбувається у британському Глазго, понад 40 країн погодилися відмовитися від використання вугілля у галузі енергетики.

Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначає видання, основні країни, які використовують вугілля, включаючи Канаду, Польщу, Південну Корею, Україну, Індонезію та В'єтнам, поступово відмовляться від використання вугілля для виробництва електроенергії. При цьому більші економіки мають зробити це у 2030-х роках, а дрібніші – у 2040-х роках.

"Сьогоднішній день знаменує собою віху в наших глобальних зусиллях боротьби зі зміною клімату, оскільки країни з усіх куточків світу об'єднуються в Глазго, щоб заявити, що вугілля не відіграватиме жодної ролі у нашому майбутньому виробництві електроенергії. Сьогоднішні амбітні зобов'язання, взяті на себе нашими міжнародними партнерами, демонструють, що кінець вугілля близький", – зазначив бізнес-секретар Великої Британії Квасі Квартенг.

Водночас деякі з найбільших економік світу, що залежать від вугілля, зокрема Австралія, Китай, Індія та США, не долучилися до угоди. Експерти та учасники кампанії повідомили The Guardian, що останні терміни припинення відмови від вугілля, на які погодились країни, були надто пізніми.

Як зазначає видання, саміт у Глазго має за основну мету стримати зростання температури планети на рівні до 1,5 градуса за Цельсієм.

Раніше понад 100 країн світу, серед яких і Україна, зобов’язалися скоротити викиди метану на 30% до 2030 року у рамках ініціативи Європейського Союзу і США “Глобальне зобов'язання щодо метану”.

Що відомо

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок