"Зловмисна діяльність у кіберпросторі". США внесли до чорного списку чотири ІТ-компанії

"Зловмисна діяльність у кіберпросторі". США внесли до чорного списку чотири ІТ-компанії

"Зловмисна діяльність у кіберпросторі". США внесли до чорного списку чотири ІТ-компанії

Міністерство торгівлі США внесло до чорного списку чотири компанії з Ізраїлю, Росії та Сінгапуру. Їх звинуватили у сприянні зловмисній діяльності у кіберпросторі.

Зокрема, обмеження стосуються двох ізраїльських компаній NSO Group та Candiru, російської Positive Technologies та сінгапурської Computer Security Initiative Consultancy PTE.

"NSO Group і Candiru додані до списку на підставі свідчень того, що вони розробляли та постачали шпигунське програмне забезпечення іноземним урядам, які зловмисно використовували його щодо офіційних осіб, журналістів, бізнесменів, активістів, науковців та посольських працівників", — повідомили у пресцентрі Міністерства торгівлі.

Зокрема, російську та сингапурську компанії звинувачують у причетності до обігу кіберінструментів, які використовувалися для отримання незаконного доступу до інформаційних систем, що загрожує приватності та безпеці окремих осіб та організацій у всьому світі. Також російська Positive Technologies перебуває у списку санкцій Міністерства фінансів США за "підтримку кіберпрограми російських спецслужб".

Ізраїльська NSO Group стала відома через скандал влітку 2021 року щодо шпигунського обладнання Pegasus, за допомогою якого "ламалися" смартфони журналістів, правозахисників, бізнесменів та чиновників приблизно з 50 країн.

Внесення до чорного списку передбачає обмеження експорту, реекспорту та передачі їх товарів усередині країни фізичним та юридичним особам.

Що відомо

  • Pegasus – це шкідлива програма, яка заражає iPhone і пристрої Android, дозволяючи отримувати повідомлення, фотографії та електронні листи, записувати дзвінки, а також таємно активувати мікрофони. При цьому розробник програми, ізраїльська компанія NSO Group стверджує, що вона призначена лише для використання проти злочинців та терористів.
  • Французька некомерційна організація Forbidden Stories та Amnesty International змогли отримати перелік із понад 50 тисяч телефонних номерів, які могли становити інтерес для клієнтів NSO Group як люди. У списку опинились сотні керівників підприємств, релігійних діячів, журналістів, вчених, співробітників неурядових організацій, членів профспілок, а також урядовців, включно пз міністрами, президентами і прем'єр-міністрами.
  • NSO Group оприлюднила заяву, в якій повністю відкидає звинувачення на свою адресу.
  • У переліку телефонних номерів, які становили інтерес для клієнтів ізраїльської компанії NSO Groups, що випускає програмне забезпечення для стеження за смартфонами, виявили номер доньки правителя Дубая принцеси Латіфи, а також його колишньої дружини, принцеси Хайї Бінт аль-Хусейн.
  • Президент Франції Емануель Макрон змінив особистий телефон через можливе зараження програмою для стеження Pegasus.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок