Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу

Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу

Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу
Суспільне Тернопіль

Неподалік Тернополя викупили землю для будівництва об’їзної. Про це розповів начальник Служби автодоріг області Микола Довгошия.

За його словами, дорога з’єднає Смиківці та Шляхтинці. Зараз триває міжнародний тендер на виконання робіт. Сума – 34 мільйони євро. Це гроші Європейського інвестиційного банку, каже чоловік.

Андрій Герун – водій вантажівки, їздить об’їзної дороги Тернополя, яка проходить через місто кілька разів на тиждень. Каже, тут завжди затори:

"Весь транзит, який їде з Києва, Рівного в сторону Хмельницького або Чернівців. Усі фури їдуть цією дорогою і тому, я думаю, такі затори створюються.Ми ж їздимо по тахографу, нам дається час праці. На день ми маємо 9 годин, з них 2 години можеш відстояти в заторі".

Водій легківки Віталій Давосир каже, цією дорогою щодня їздить на роботу. Про будівництво об’їзної каже так:

"Щодо об’їзної я думаю, що це буде порятунок для всіх нас і для гостей міста. Я думаю, що це тільки такий вихід, іншого я не бачу".

Нова об’їзна дорога має з’єднати Шляхтинці та Смиківці. Вона матиме 8,5 кілометрів, каже начальник обласної Служби автодоріг Микола Довгошия. За його словами, будівництво планують почати навесні наступного року:

"Дорога буде першої технічної категорії, якщо по простому, то це 4 смуги руху, по дві в кожному напрямку, вони будуть розділені смугою шириною в 3 метри. Також буде збудована дворівнева розв’язка для безпеки дорожнього руху. Вона буде на в’їзді в Тернопіль, по дорозі М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече. Це, по-перше, вирішить питання з заторами, по-друге – проблему з екологією, а також розвантажить місто від транзитного транспорту".

Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу
Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу. Суспільне Тернопіль

Вартість робіт – 34 мільйони євро, зокрема за ці гроші викупили 56 ділянок землі під будівництво об’їзної, розповів голова облдержадміністрації Володимир Труш. За його словами, це робила Служба автодоріг спільно з облдержадміністрацією:

"Проходив викуп землі за кошти Європейського інвестиційного банку, якраз передбачалась сума 25 мільйонів євро, з них відповідно є державна оцінка землі. З людьми, які мали тут ділянки, проводились переговори, і згідно з експертними оцінками ці землі викуповувались і вони стали на сьогодні власністю держави. Держава тепер на своїй землі проводить дорогу".

Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу
Неподалік Тернополя будуватимуть об’їзну дорогу. Суспільне Тернопіль

На початок