Мости у Львові. Два із 16 – в аварійному стані

Мости у Львові. Два із 16 – в аварійному стані

Марафон
Мости у Львові. Два із 16 – в аварійному стані
Суспільне Львів

У Львові є 16 мостів, два з них – аварійні. Це міст на вулиці Кульпарківській, який належить місту, та міст на вулиці Шевченка, який на балансі "Укрзалізниці". Про це Суспільному повідомив в.о. начальника міського управління інженерного господарства Іван Матківський.

Ситуація із аварійними мостами

Міст на вулиці Кульпарківській один із тих, які офіційно визнали аварійними. Під ним пролягає залізнична колія та є майданчик для паркування автомобілів. Також, через те, що міст аварійний, там є обмеження для руху вантажівок.

"Станом на зараз проєкт виготовлений, на замовлення, вони мають провести експертизу і на другий рік подано в бюджет розвитку на ремонтні роботи. Кінцева вартість без експертизи, бо експертиза може внести зміни – 118 мільйонів на ремонтні роботи", – каже в.о. начальника міського управління інженерного господарства Іван Матківський.

2 із 16 мостів у Львові – аварійні
Так виглядає дорожнє покриття мосту на вулиці Кульпарківській. Суспільне Львів

Загалом у Львові є 16 мостів. За словами завідувачки дослідницької лабораторії "Львівської Політехніки" Любові Салійчук, усі вони збудовані у період із 60-х до 90-х років минулого століття.

"Немає належного утримання наших шляхопроводів і це всюди так є. Має бути така служба утримання штучних споруд, які мають за тим дивитися, мають ремонтуватися і хоча б такі поточні ремонти, де гідроізоляція, де деформаційні шви – це основа", – каже Любов Салійчук.

2 із 16 мостів у Львові – аварійні
Під мостом на вулиці Кульпарківська проходить залізнична колія. Суспільне Львів

Доля недобудованого моста

Лише один міст у Львові – недобудований. Він розташований на перехресті вулиць Княгині Ольги та Наукова.

"Колись він будувався як частина маршруту швидкісного трамваю. Третій маршрут, який ми зараз знаємо, мав дуже швидко доставляти пасажирів у центр, узагалі планувалося, що він перед центральною частиною втікатиме під землю, буде йти підземними тунелями, як метрополітен, але зараз все змінилося, ми розуміємо, що метро у Львові ми збудувати не зможемо, але ми можемо протягнути колію цього трамвайного маршруту з Княгині Ольги напряму через Коперника і до центру", – каже керівник громадської організації "Зручне місто" Юрій Тер-Арутюнян.

2 із 16 мостів у Львові – аварійні
Недобудовану частину мосту на перехресті вулиць Княгині Ольга – Наукова використовують як майданчик для паркування. Суспільне Львів

Цей міст обстежували фахівці Львівської політехніки та з’ясували, що його можна добудувати.

"Ну і зараз визнано ЛКП "Львівавтодор" є замовником робіт даних і триває, вони проводять моделювання, у якій конфігурації, яка організація дорожнього руху доцільна, в якому плані, щоб винести як ескіз, а тоді вже почати проектні роботи", – пояснює в.о. начальника міського управління інженерного господарства Іван Матківський.

Поки це питання у мерії обговорюють.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок