До Одеси з США повернулася родина Свічинських. Їх сину зробили укол за 2 млн доларів

До Одеси з США повернулася родина Свічинських. Їх сину зробили укол за 2 млн доларів

До Одеси з США повернулася родина Свічинських. Їх сину зробили укол за 2 млн доларів
Суспільне Одеса

До Одеси з США повернулася родина Свічинських. В Америці їх 11-місячному сину Дмитру, який хворіє на спінальну м’язову атрофію, зробили укол препаратом Zolgensma, який коштує 2 мільйони доларів. Також хлопчик пройшов тримісячний курс реабілітації. Про це розповіла кореспондентка Суспільного, яка зустрілася із сім'єю.

Препарат має допомогти вилікувати спінальну м'язову атрофію. Батько хлопчика Віталій Свічинський розповів, що перед уколом Дмитра впродовж 10 днів обстежували американські лікарі:

"Препарат ввели у вигляді крапельниці, це зайняло може годину. Основна проблема – це потрапити в вену, адже Дмитро дуже маленький".

До Одеси з США повернулася родина Свічинських. Їх сину зробили укол за 2,5 млн доларів
Суспільне Одеса

Після уколу Дмитро проходив тримісячний курс реабілітації. Зараз хлопчик щомісяця набирає 500-600 грамів ваги, розповіла його мама Марія Свічинська. Перші результати лікування батьки побачили вже за тиждень після уколу:

"Він почав більше гуляти, розмовляти, почав говорити перші слова там тато, мама, баба. Коли я вдома проводила з ним руханку, то одразу почала відчувати, якими сильними стали його м'язи в ногах, він почав більше опиратися моїм рухам. Він став активнішим, почав розмовляти, раніше він цього не робив. Це різко почалося після уколу",

Тепер реабілітація Дмитра буде проходити вдома. У планах родини поїхати до Словаччини та Італії для додаткової консультації.

Що відомо

  • Дмитро Свічинський народився в листопаді 2020 року. Перший місяць життя, за словами батьків Віталія та Марії, дитина була абсолютно здоровою. Згодом ті помітили, що грудна клітка хлопчика почала деформуватися, ліворуч з'явилася западина. Крім того, зник тонус м'язів: Дмитро перестав рухатися, не тримав руки та ноги, зовсім не перевертався.
  • Після досліджень лікарі діагностували у дитини рідкісну генетичну хворобу – спінальну м'язову атрофію (СМА) першого типу – яка поступово призводить до ослаблення м'язів та втрати рухомості. Більшість дітей з таким діагнозом не доживають до двох років.
  • Наприкінці травня Віталій та Марія Свічинські почали збирати документи для поїздки в США, штат Техас, де у дитячій клініці міста Сан-Антоніо Дімі зроблять укол препаратом Zolgensma. За словами батьків хлопчика, у клініці йому мають зробити ін'єкцію та додаткові обстеження. Після чого на малюка чекає тримісячна реабілітація.

Читайте також

  • Родина Свічинських з Одеси вирушила до США, аби отримати найдорожчий у світі укол
  • В Одесі збирають гроші на найдорожчі в світі ліки для тримісячного малюка
  • "Діма, ми встигли". Родина Свічинських з Одеси заявила про закриття збору коштів

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок