У Львові від COVID-19 провакцинували 248 дітей: що треба знати батькам

У Львові від COVID-19 провакцинували 248 дітей: що треба знати батькам

У Львові від COVID-19 провакцинували 248 дітей: що треба знати батькам
Суспільне Львів

У Львові з липня провакцинували від коронавірусу 248 дітей віком від 12 до 17 років. Про це повідомила керівниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька. 28 жовтня у місті розпочали вакцинацію усіх дітей цієї вікової категорії, раніше вакцинували лише пріоритетні групи.

"У липні ми вакцинували дітей із супутніми важкими захворюваннями, а також дітей, які виїжджають за кордон на навчання чи міжнародні спортивні змагання, або виїжджають із сім’ями на постійне проживання", — каже керівниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька.

Вакцина, якою дозволено щеплювати дітей, це Comirnaty від Pfizer/BioNTech. За словами медичної директорки з материнства та дитинства 5-ї міської лікарні Львова Ірини Полюги, перед вакцинацією дитину має оглянути сімейний лікар, також у неї має бути рутинна вакцинація (за віком) від інфекційних хвороб.

"Якщо дитина не має цих щеплень, то може їх зробити, і тоді за 14 днів – зробити щеплення від коронавірусу. Однак це не стосується вакцинації від грипу – її можна робити одночасно чи з будь-яким інтервалом з вакцинацією від коронавірусу, а також вакцинацій екстрених – після травми від правця чи сказу", — каже Ірина Полюга.

Дозування вакцинації для дітей – таке ж саме, як і для дорослих – 0,3 мл, інтервал – також: 21-28 діб.

"Для вакцинації потрібно записуватись чи приходити в порядку живої черги. Реакцій у тих дітей, яких ми вакцинували, не було жодних. Серед протипоказань – ті ж, що і для дорослих: важка анафілактична реакція на першу дозу вакцини, гостре захворювання в день вакцинації з температурою вище 38 градусів", — додає Ірина Полюга.

У Львові першу дозу вакцини від коронавірусу отримали близько 56% мешканців, обидві дози – 37%.

Читайте також: У Львові батьки вимагають відновити офлайн-навчання у школах: перед міську Ратушу винесли парти

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок