Гуртожитки СНАУ і будинки поруч без тепла: виш не може укласти угоду з "Нафтогаз Трейдингом"

Гуртожитки СНАУ і будинки поруч без тепла: виш не може укласти угоду з "Нафтогаз Трейдингом"

Гуртожитки СНАУ і будинки поруч без тепла: виш не може укласти угоду з "Нафтогаз Трейдингом"
Освіта.UA

П’ять житлових будинків та гуртожитки Сумського національного аграрного університету на 2 листопада без тепла. Котельня вишу не може постачати людям опалення за ціною газу як для бюджетної сфери. Про це розповів проректор університету Микола Коваленко.

Багатоповерхівка №160/5 по вул. Герасима Кондратьєва стоїть поряд з аграрним університетом та опалюється від його котельні. Досі тепла у квартирах людей немає, розповів голова ОСББ Віктор Сергієнко. З такою ситуацією зіткнулися вперше.

"На жаль, сьогодні відключили й гарячу воду. На щастя, залишилася електроенергія і холодна вода з усіх благ цивілізації. Холодно в будинках, холодно в кімнатах. Люди підтоплюють хто чим: хто кондиціонерами, хто обігрівачами. Сподіваємося, що все-таки наші мережі витримають, тому що, якщо буде ще холодніше, і ще буде більше включатись, – у нас у будинку електроплити, навантаження просто на мережу не витримає", – розповів чоловік.

У будинку проживає близько 300 людей. Тепла немає ще в чотирьох будинках і гуртожитках СНАУ.

"Безумовно, холодно. Холодно вже третій тиждень. Ми неодноразово опалюємо, у нас є кондиціонер – єдине, що нас рятує від холоду. Я читаю чат нашого будинку, ситуація весь час напружується. Якщо буде дуже напружена ситуація, я думаю, люди вийдуть на вулицю", – розповів мешканець будинку Валерій Матус.

Газ за фіксованою ціною як бюджетнику університету дали вчора, але винятково на опалення своїх приміщень та Будинку дитини, говорить проректор Микола Коваленко. Аби подавати тепло до житла, мають укласти ще одну угоду – на постачання газу для населення.

"Немає можливості нині отримати дешевий газ по 7,99 у зв’язку з тим, що ми не можемо укласти угоду з "Нафтогаз Трейдинг" як бюджетна організація для постачання газу населенню. Ця проблема неодноразово ставилася перед "Нафтогазом Трейдинг", але вони посилаються на те, що у них нормативна база не дає можливості нам як бюджетній організації поставити газ для населення. Протягом трьох днів, з першого по третє листопада, уряд прийме по нам відповідну постанову, де затвердить типовий договір для бюджетних організацій, які мають свої котельні та надають свої послуги населенню", – сказав проректор.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, постачальників, які опалюють населення і працюють в режимі теплокомуненерго, в Україні десять.

"Міністерство з усіма в контакті, і той об’єм газу, який вони постачатимуть населенню, буде їм постачатися як обсяг один від НАК "Нафтогазу" за ціною 7,42 грн за 1 куб.м. Зараз міністерство працює з такими постачальниками, щоб укласти угоди", – сказав прем'єр, перебуваючи в Запоріжжі.

Ця котельня сумського аграрного університету може працювати винятково на газу.

Читайте також

На початок