Сумська міськрада виступила гарантом перед "Сумигаз" за борги Котельні північного промвузла

Сумська міськрада виступила гарантом перед "Сумигаз" за борги Котельні північного промвузла

Сумська міськрада виступила гарантом перед "Сумигаз" за борги Котельні північного промвузла
Суспільне Суми

Сумська міська рада виступила гарантом перед "Сумигаз" за борги Котельні північного промвузла і погодилась за тиждень обговорити можливе прийняття у комунальну власність майна приватного підприємства. Про це йшлось на сесії міської ради 1 листопада.

На старті цьогорічного опалювального сезону Котельня північного промвузла заборгувала за транспортування та постачання газу понад 39 млн грн. Попри те, що з 18 жовтня у Сумах почали вмикати житлові будинки, третина міста, яку обслуговує котельня, досі стоїть холодною.

Один із варіантів отримання палива – почати гасити борги. Міська рада, каже міський голова, може виступити таким гарантом. Пояснив механізм – начальник правового управління.

"Якщо боржник, в цьому випадку – Котельня північного промвузла, свої зобов’язання за цим договором не виконає, то "Сумигаз" набуває права вимоги до Сумської міської ради за цією гарантією. В рішенні ми визначаємо і суму, на яку міська рада виступає гарантом. А саме: 39 млн 41 тис. грн", – говорить начальник правового управління Олег Чайченко.

Торік за подібною схемою також вмикали тепло на території Котельні. Відмінність була у тому, що тоді мова йшла про поручительство. У депутатів виникли питання.

"355 млн грн – є заборгованість ВАТ "СМНВО" перед НАК "Нафтогаз України" за газ, 130 млн грн – перед "Сумитеплоенерго", 13 млн грн – перед міськводоканалом і 53 млн грн – заборгованість населення м. Суми перед Котельнею північного промвузла. Тобто, сьогодні оці 39 млн грн, які закладені в наше рішення, чим ми їх гарантуємо", – говорить заступниця голови фракції "Сила і честь" Ірина Дяденко.

"Розроблений і погоджений обома сторонами графік реструктуризації на 3,5 роки саме цієї суми. Ми виступаємо зараз як суб’єкт погодження даного договору", – сказав міський голова Олександр Лисенко.

Якщо ж Котельня борги не погасить, виплачуватимуть суму гарантії у 39 млн грн з міського бюджету – тобто з грошей платників податків. 33 депутати з 35 присутніх вирішили піти на такий крок. А наступної сесії, повідомив міський голова, депутатам пропонуватимуть забрати Котельню північного промвузла у комунальну власність або будувати нову, власну котельню, бо потужностей Сумської ТЕЦ не вистачає.

"Котельню якої потужності потрібно будувати, якщо будувати нову і, можливо, дійсно, варто забрати цей майновий комплекс у власність міста. Ні ви, ні я не повинні на це відповідати. На це повинні дати відповідь спеціалісти, яких в Україні не так вже й багато залишилося", – говорить голова фракції "Європейська солідарність" Вадим Акпєров.

"Зрозуміти, яка буде ситуація зі старими боржниками: ці борги переходять на нового власника чи ці борги лишаються за старим власником і вже будемо ми займатися через юридичні аспекти з ними", – каже голова фракції "Батьківщина" Анатолій Сагач.

"На цей час у нас є монополіст – "Сумитеплоенерго" і ми могли протипоставити, і те, що ми зрозуміли – Котельня північного промвузла може опалювати все місто, тому в навіть аварійній, боронь Боже, ситуації була б така теплогенеруюча компанія", – каже голова фракції "Опозиційна платформа – "За життя" Ігор Перепека.

"Ми теж підтримуємо це питання, тому що неважливо, хто буде постачати тепло, найважливіше, щоб це тепло постачалося вчасно, були справедливі тарифи", – вважає голова фракції "Слуга народу" Артем Кобзар.

"Земля в міській раді є. Побудувати модульну котельню – це максимум 100 млн грн. То чи приймати нам котельню, яка тягне за собою борги понад 300 млн грн. Ми не на стільки багаті у міській раді, щоб придбавати отаке майно", – зазначає заступниця голови фракції "Сила і честь" Ірина Дяченко.

Що відомо

  • 20 жовтня, коли "Сумитеплоенерго" за планом вмикало уже третю чергу житлових будинків, мешканцям Ковпаківського району навіть не говорили, коли дадуть тепло.
  • Котельня північного промвузла у Сумах так і не запрацювала до минулого понеділка 25 жовтня. В той день на апаратній нараді директора "Котельні Північного промвузла" АТ Сумське НВО Леонід Коваленко просив "зрозуміти і потерпіти ще тиждень", поки вирішать питання з реструктуризацією боргу.
  • 27 жовтня міські депутати надали згоду на те, щоб комунальне підприємство Сум "Шляхрембуд" позичило Котельні північного промвузла гроші на погашення частини боргу перед "Сумигазом".
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди