Україна готова допомогти Угорщині та Сербії з транспортуванням газу — оператор ГТС

Україна готова допомогти Угорщині та Сербії з транспортуванням газу — оператор ГТС

Україна готова допомогти Угорщині та Сербії з транспортуванням газу — оператор ГТС

Оператор ГТС України готовий запропонувати транзитні потужності для транспортування газу до Угорщини та Сербії, щоб допомогти впоратися країнам з наслідками аварії на новому газопроводі.

Як повідомив генеральний директор оператора Сергій Макогон, вранці 1 листопада болгарський оператор газотранспортної системи Bulgartransgaz заявив про зупинку транспортування природного газу до Сербії та Угорщини через розрив новозбудованого газопроводу — продовження Турецького потоку.

"Станом на сьогодні транзит російського газу до Угорщини через Україну не відбувається з 1 жовтня. Оператор ГТС України готовий запропонувати транзитні потужності до Угорщини для мінімізації наслідків аварії для споживачів Угорщини та Сербії", — зазначив Макогон.

Він також додав, що подібні аварії трапляються з усіма операторами з огляду на специфіку діяльності.

"Тому так важливо мати резервні газогони та додаткову маневреність мережі, як в української ГТС. Цей аспект завжди буде перевагою перед "однотрубними", а тим більше підводними маршрутами. Що суттєво впливає на безпеку, надійність і безперебійність постачання газу", — наголосив гендиректор оператора.

Що відомо

  • Російський "Газпром" знизив обсяги транзиту газу до Європи через України і може недопоставити близько п'яти мільярдів кубічних метрів палива.
  • Після підписання газового контракту між Угорщиною та Росією Україна втратила близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту, однак цей обсяг може зрости до 10 мільярдів кубометрів.
  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.
  • 13 жовтня президент РФ Володимир Путін заявив про неможливість нарощування об’ємів транзиту газу територією України через ненадійність української газотранспортної системи. У оператора ГТС назвали це маніпуляцією з метою прискорити запуск "Північного Потоку-2".
  • У РНБО заявили, що Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 мільярдів кубометрів газу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок