Результати виборів мера: штаб Терехова прокоментував питання можливих фальсифікацій

Результати виборів мера: штаб Терехова прокоментував питання можливих фальсифікацій

Доповнено
Результати виборів мера: штаб Терехова прокоментував питання можливих фальсифікацій
city.kharkov.ua

Штаб Терехова звинувачує "Опору" в однобокості та в тому, що спостерігачів їхньої організації на дільницях не було. В "Опорі" спростовують.

Позицію штабу кандидата Терехова на брифінгу 2 листопада озвучила голова міської парторганізації "Блок Кернеса — Успішний Харків" Вікторія Китайгородська.

"Партію дивує той факт, що спостерігачі від різних громадських організацій працювали вкрай однобоко. Вони наче не помічали тих порушень, які були з боку інших кандидатів, їх спостерігачів та довірених осіб", — сказала вона.

За її словами, на дільничних виборчих комісіях було затягування підрахунку, "оскільки на цьому наполягали окремі кандидати": "Практично на 80 дільницях з 605 такий перерахунок відбувався, іноді по два-три рази".

Китайгородська стверджує, що протоколи ДВК спостерігачі "Опори" отримали від інших людей.

"Так само викликає здивування, яким чином "Опора" отримала копії протоколів, оскільки на багатьох виборчих дільницях не було їхніх представників. Я думаю, це чесно, щоб вони сказали, представники яких політичних партій, яких комісій, спостерігачів, передали їм ці матеріали. Про відсутність на цих дільницях представників "Опори" свідчать журнали реєстрації", — стверджує Китайгородська.

З приводу "фактів, які викликають дивування", вона звертається до голови правління "Опори" Ольги Айвазовської та "донорів, які фінансують реалізацію моніторингових проєктів".

Масовість порушень заперечує довірена особа кандидата Терехова Олексій Менів: "Якщо б воно мало якийсь масовий характер, системний характер, тоді можна про щось говорити, на користь одного чи іншого кандидата, а такі поодинокі казуси не можуть спотворити результатів виборів".

Читайте також: "Вкрадені" голоси можуть бути вирішальними у питанні другого туру виборів мера Харкова — "Опора"

Суспільне просило Китайгородську уточнити, на яких саме виборчих дільницях, з її слів, не було спостерігачів "Опори". Вона не відповіла. "Напам'ять я вам не можу назвати, але якщо потрібно, ми надамо", — сказала Китайгородська.

"Ми перевірили інформацію за журналами реєстрації. Якщо в журналі реєстрації не було представників "Опори" в якості спостерігачів або довірених осіб, у такому разі ми говоримо про таку інформацію", — сказала вона.

Чи йдеться саме про ті дільниці, де "Опора" виявила порушення, Китайгородська відповіла: "Представників "Опори" там не було в якості спостерігачів або довірених осіб".

Доповнення. Спостерігач "Опори" на позачергових виборах мера Павло Новик повідомив, що представники "Опори" були на дільницях, на яких організація виявила можливі фальсифікації. За словами Новика, офіційні спостерігачі реєструвалися у журналах, є фото- і відеодокази. Офіційну позицію "Опора" опублікує згодом.

В штабі Терехова також заявляють, що ТВК не отримували жодної скарги від спостерігачів. Ольга Айвазовська у коментарі до повідомлення ЦВК у Facebook відповіла: "Як ви знаєте, скарги подаються до комісій вищого рівня щодо бездіяльності, а не дії, тому в межах визначених законом буде подано скаргу до суду. До ТВК, якщо в цьому є необхідність на вашу думку, ми подамо скаргу в порядку інформування, хоча не очікуємо відповідного змістовного рішення від них".

2 листопада "Опора" опублікувала протоколи з виборчих дільниць Харкова, де спостерігачі виявили фальшування протоколів.

Що відомо

  • Координатор спостереження "Опори" на Харківщині Микола Зінченко звернувся до поліції за фактом можливої фальсифікації протоколів у Новобаварському та Основ'янському районах. Загалом йдеться про 10 дільниць.
  • Кандидат у мери Костянтин Немічев вимагає перерахунку голосів. Не визнає результатів виборів кандидат Дмитро Маринін. Про фальсифікації також заявляє кандидат Денис Ярославський. Позиватися планує кандидат Михайло Добкін.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди