Країни G20 затвердили мінімальний податок для великих корпорацій

Країни G20 затвердили мінімальний податок для великих корпорацій

Країни G20 затвердили мінімальний податок для великих корпорацій
.

Лідери країн G20 схвалили міжнародну угоду, за якою податок на прибуток великого бізнесу становитиме не менше 15%.

Запропонована норма має набути чинності у 2023 році, передає ВВС. Вона встановлює мінімальну ставку в 15% на прибуток великого бізнесу, що збільшить додатковий прибуток для більшості урядів. При цьому сплачуватися податок буде не там, де компанію зареєстровано, а там, де вона працює, що зменшить можливості ухиляння від сплати податків, зокрема за допомогою офшорів.

Читайте також: Pandora Papers: як реагують світові політики на звинувачення у корупції

"Той факт, що ми домовилися про цю нову міжнародну податкову систему, є хорошою новиною для всіх нас, це, безсумнівно, революція в міжнародній податковій системі"», – сказав міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер, передає The Guardian.

При цьому для США додаткові надходження від мінімального корпоративного податку будуть у 15 разів більші, ніж у Китаї. За оцінками аналітиків, загальний приріст для 52 країн, що розвиваються, може становити приблизно від 1,5 до 2 мільярдів доларів на рік, що набагато менше, ніж у багатих країнах.

Як зазначила міністерка фінансів США, угода стане "історичною" для світової економіки. У результаті попри збільшення податків для великих компаній, в цілому це має піти на користь американським підприємствам та працівникам.

При цьому президент США Джо Байден наголосив, що угода дає можливість "ліквідувати стимули для переміщення роботи та прибутків за кордон, а також забезпечити, щоб транснаціональні корпорації сплачували свою справедливу частку вдома. Ця міжнародна угода є доказом того, що решта світу погоджується з тим, що корпорації можуть і повинні робити більше для нашого кращого відновлення".

Що відомо

  • Понад 650 журналістів з усього світу під керівництвом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) оприлюднили нове розслідування Pandora Papers, яке засвідчило, що 35 чинних і колишніх світових лідерів, зокрема й президент України Володимир Зеленський, а також понад 300 політиків мають зв'язки з офшорними рахунками.

Читайте також

Офшори — спосіб приховати кошти чи залучити іноземні інвестиції. Відповідає експерт

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок