Суд заборонив ФДМ змінювати керівництво Центренерго

Суд заборонив ФДМ змінювати керівництво Центренерго

Суд заборонив ФДМ змінювати керівництво Центренерго
. Фото: УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду державного майна змінювати дирекцію державної енергогенеруючої компанії Центренерго.

Згідно з даними в єдиному реєстрі судових рішень, позивач зазначив, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив про зміну керівництва Центренерго 26 лютого, однак ці дії є протиправними, оскільки призначати і звільняти керівництво компанії може лише наглядова рада.

Суд задовільнив позов і заборонив Фонду держмайна змінювати керівництво Центренерго.

Крім того, суд відмовився забороняти будь-кому, крім виконуючого обов'язки генерального директора Центренерго Володимира Потапенка виконувати обов'язки керівника компанії.

Зазначається, що позивачем виступив один з двох членів наглядової ради Центренерго, які були призначені 6 листопада минулого року. Згідно з даними на сайті компанії, ним є Михайло Горбан або Михайло Столітній. У біографічній довідці Горбана вказано, що стаж його роботи протягом останніх п'яти років задокументований лише в якості юридичного консультанта Приватбанку, тоді як Столітній працював у Приваті з 2016 року — тобто з моменту його націоналізації.

Кабінет міністрів прийняв рішення переходу Приватбанку у власність держави 18 грудня 2016 року.

Що відомо:

  • Державна компанія Центренерго експлуатує 23 блоки (18 — пиловугільних і 5 — газомазутних) на Вуглегірській, Зміївській і Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства. В уряді неодноразово заявляли про намір приватизувати компанію. З липня 2019 року посаду в.о. голови компанії обіймає Володимир Потапенко.
  • 26 лютого прем'єр Гончарук повідомив про зміну менеджменту Центренерго і трьох обленерго. Імена нових керівників він не назвав. Інформація про те, кого уряд призначив новим в.о. голови Центренерго, на урядовому сайті поки не була опублікована.
  • 27 лютого інвестбанкір Сергій Фурса повідомив, що люди олігарха Коломойського не пускають новий менеджмент Центренерго в офіс компанії. У Фонді держмайна цю інформацію не підтвердили і не спростували. Сказали - перевіряють. Сам Коломойський це заперечив.
  • 28 лютого на сайті Центренерго з'явилося повідомлення, що "згідно отриманої від члена наглядової ради інформації, 28.02.2020 р. судовим рішенням було заборонено ФДМ України вчиняти дії спрямовані на звільнення, відсторонення, припинення повноважень членів Дирекці ПАТ "Центренерго", зокрема, виконувача обов’язків Генерального Директора ПАТ "Центренерго" Потапенка Володимира Івановича, а також заборонено уповноваженим органам здійснювати реєстраційні дії щодо зміни керівника Товариства".
  • 2 березня Гончарук заявив, що "не вбачає жодних проблем" у виконанні рішення по Центренерго.
На початок