На Дніпропетровщині проти COVID-19 щепилися понад дві тисячі дітей. Що кажуть батьки та лікарі

На Дніпропетровщині проти COVID-19 щепилися понад дві тисячі дітей. Що кажуть батьки та лікарі

На Дніпропетровщині проти COVID-19 щепилися понад дві тисячі дітей. Що кажуть батьки та лікарі
Суспільне Дніпро

Міністерство охорони здоров’я рекомендує дітям старше 12 років вакцинацію від COVID-19 препаратом Comirnaty. Для цього у дитини мають бути всі обов’язкові щеплення. Як розповіла Суспільному лікарка Олена Кондратенко, серед протипоказань - тяжка алергічна реакція на попередню дозу вакцини та гостре захворювання на момент щеплення.

Дніпрянин Сергій Вагін та його 13-річний син Кирило вже отримали дві дози щеплення від Covid-19. Чоловік каже: син сам захотів щепитися, серед його однокласників також є вакциновані.

“Моя дитина вакцинувалась Pfizer, казав, що трохи боліла рука після першої дози і після другої також. Ми з жінкою вакцинувалися CoronaVac і майже ніякої реакції, жодних наслідків ми не відчували”, - розповів Сергій Вагін.

Ще в липні у Міністерстві охорони здоров’я дозволили використовувати вакцину Pfizer-BioNTech для дітей від 12 років, однак за певних умов.

“Щепленню від коронавірусу підлягали діти з хронічними захворюваннями, які ускладнюють перебіг COVID-19, можуть призвести до небажаних наслідків, і діти, які виїжджали за кордон”, - говорить лікарка сімейної практики Олена Кондратенко.

Вже цього місяця МОЗ дозволило вакцинуватися всім охочим.

“Дуже багато батьків чекали, коли дозволять дітям без умов вакцинуватись, тому основний список у нас зараз - діти. Ну і після введення “червоної” зони кількість людей, що хочуть вакцинуватися, значно збільшилась”, - каже лікарка.

За словами начальниці відділу материнства та дитинства Дніпропетровської облдержадміністрації Наталії Шмалько, за весь час пандемії в області було 4 летальні випадки від ускладень внаслідок коронавірусу серед дітей віком до 18 років.

“За весь період пандемії по нашій області Дніпропетровській захворіли майже 10 тисяч дітей. Активно діти почали хворіти в цьому році, в 2021 таких дітей у нас 7500”, - говорить Наталія Шмалько.

Станом на 29 жовтня на Дніпропетровщині щепилися 2016 дітей. З них 1346 - першою дозою, 670 - отримали другу дозу та завершили вакцинацію.

Не всі батьки поки готові вакцинувати своїх дітей. Опитані журналістом Суспільного дніпряни, які мають дітей, переважно проти вакцинації, бо не впевнені, що це безпечно для здоров`я.

Тим часом на сайті компанії BioNTech з’явився лист до Європейської медичної агенції з проханням дозволити вакцинацію дітей віком від 5 років.

Читайте також

- Чи готові миколаївці вакцинувати своїх дітей проти COVID-19

- У Львові стартує вакцинація дітей віком від 12 до 17 років

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок