Леся Цуренко не змогла дотиснути шведку й програла у чвертьфіналі турніру в Клуж-Напоці AP

Українка зробила камбек у другому сеті, але програла вирішальну партію.

Леся Цуренко першою з українок розпочала боротьбу за вихід до півфіналу на турнірі WTA 250 у румунському місті Клуж-Напока. Тенісистці не вдалося подолати чвертьфінал Transylvania Open.

На шляху до 1/4-ї Цуренко, яка наразі посідає 127-ме місце у світовому рейтингу, обіграла в другому колі росіянку Анастасію Гасанову. До цього українка вибила представницю Румунії Андрею Прішакаріу, а також подолала два раунди кваліфікації, здолавши іспанку Івонне Кавальє-Реймерс і румунку Андрею Роску.

Проте у чвертьфіналі Леся не впоралася з 99-ю ракеткою світу, шведкою Ребеккою Петерсон – у минулому гравчинею топ-50, куди раніше входила й сама Цуренко. Українка поступилася з рахунком 2:6, 6:3, 3:6.

Це була вже друга зустріч тенісисток і друга перемога Петерсон. Раніше шведка вигравала в Цуренко в 2019 році в Істубрні – у двох сетах.

Як зіграла Леся Цуренко

Цього разу Петерсон також знадобилося лише дві партії для виграшу. На старті першого сету Цуренко програла дві подачі поспіль. Українка зробила зворотний брейк у п'ятому геймі, але повноцінний камбек їй не вдався. Леся під нуль віддала ще одну подачу за рахунку 2:5 і програла першу партію.

Другу Цуренко почала активніше й усуху одразу ж виграла подачу суперниці, та після довгої боротьби в другому геймі Ребекка зрівняла рахунок. Тенісистки знову обмінялися брейками в четвертому й п'ятому геймах.

Боротьба зав'язалася й у шостому, але українка зуміла відіграти брейкпойнт. Натомість Цуренко мала шанси на наступній подачі Петерсон. Леся не реалізувала два брейкпойнти, проте на третьому забрала гейм завдяки удару в аут від опонентки. Далі українка втримала подачу, не давши шведці зробити черговий зворотний брейк. За рахунку 5:3 Цуренко заробила два сетболи й з другої спроби реалізувала можливість завершити сет на свою користь.

Вирішальну партію Цуренко розпочала з програної подачі. Пізніше їй вдалося зрівняти рахунок до 2:2, але Петерсон знову зробила брейк, причому під нуль. Шведка не віддала жодного очка й у наступному геймі. На подачі Цуренко за рахунку 3:5 Петерсон заробила матчбол і з першої ж спроби його реалізувала.

За матч Цуренко не виконала жодного ейса та припустилася трьох подвійних помилок. На початку матчу тенісистка мала проблеми з реалізацією першої подачі (48% у першому сеті), але потім вирівнялася до 63%.

Чвертьфінал у Клуж-Напоці став для Цуренко першим за півтора року. Востаннє вона проходила до цієї стадії в березні 2020-го на турнірі WTA125 у Індіан-Веллсі. Тоді ж вона досягла поки що свого останнього півфіналу в кар'єрі.

• WTA. Клуж-Напока. Чвертьфінал

Ребекка Петерсон (Швеція) – Леся Цуренко (Україна, Q) 2:0 (6:2, 3:6, 6:3)

• Вийшовши до чевертьфіналу разом з іще двома українськими тенісистками, Цуренко стала співавторкою національного рекорду.
  • На Transylvania Open продовжує боротьбу шоста ракетка турніру, українка Марта Костюк, яка зіграє з сенсаційною переможницею цьогорічного US Open і господаркою змагань, румункою Еммо Радукану (29 жовтня, не раніше 19:30).
  • Ангеліна Калініна у чвертьфіналі зійдеться з 14-ю ракеткою світу й другою ракеткою турніру, естонкою Анетт Контавейт (29 жовтня, не раніше 16:00).
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів