Три київські ресторани огородили парканом — інсталяція про незаконне знесення історичних будівель

Три київські ресторани огородили парканом — інсталяція про незаконне знесення історичних будівель

Три київські ресторани огородили парканом — інсталяція про незаконне знесення історичних будівель

Ресторани "Китайський привіт", "Тайський привіт" і "Японський привіт" замінили традиційний геловінський декор будівельним парканом, яким огородили заклади. Це перформанс на тему незаконного знесення в Києві історичних будівель.

Його влаштували власники закладів ресторатори Міша та Даша Кацуріни, об'єднавшись із незалежною громадською організацією "Мапа Реновації", яка бореться за збереження архітектурної спадщини Києва.

Три київські ресторани огородили парканом - перформенс про незаконне знесення історичних будівель

"Нещодавно ми ходили на акцію на підтримку "Квітів України" та дізналися, що прямо зараз у Києві під загрозою знесення (через комерційну забудову) знаходяться десятки історичних будівель, які визначають вигляд столиці та мають цінність. Вважаємо за необхідне об’єднуватися та зберігати культурну спадщину міста, в якому ми живемо", — сказали ресторатори.

У "Мапі Реновації" повідомили, що за останній рік у Києві знесли вісім будівель різних епох, а 17 історичних споруд зараз перебувають на межі знищення. Спільно з організацією Міша та Даша Кацуріни визначили три будівлі, які потрібно захистити від демонтажу: модерністський павільйон "Квіти України", садиба Дмитрієва та садиба Барбана.

Будь-хто може зробити внесок на сторінці проєкту. Зібрані кошти будуть перераховані на оплату адвокатських послуг та необхідних судових платежів у справах збереження історичних будівель. Сума на покриття видатків протягом першого року становить 600 тисяч гривень. В організації уточнюють, що розгляд подібних справ у суді може тривати до трьох років.

Що відомо

Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.

12 липня у Києві забудовник розпочав знесення будівлі колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". У відповідь активісти знесли паркан навколо будівництва та заблокували техніку. Невдовзі міністр культури Олександр Ткаченко закликав негайно зупинити демонтаж будівлі.

Шевченківський районний суд міста Києва 15 липня заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". Арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант