На Тернопільщині розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ

На Тернопільщині розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ

На Тернопільщині розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ
Суспільне Тернопіль

У Підволочиську розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ. Ділянка, яку ремонтують, має понад 5 кілометрів, розповів начальник обласної Служби автомобільних доріг Микола Довгошия.

За його словами, на ремонт виділили понад 265 мільйонів гривень.

Ремонт дороги розпочали з вулиці Тернопільської у Підволочиську. Робітники зняли старий асфальт. І тепер розширюють проїжджу частину. На цій вулиці проживає 83-річна Марія Кучма. Жінка каже, дорогу тут не ремонтували близько 30 років.

Робочі спілкуватись із кореспондентами Суспільного відмовились. Секретарка Підволочиської селищної ради Мар’яна Кузьмін розповіла, через ремонт на цій вулиці рух транспорту ускладнений. Після вулиці Тернопільської, ремонтуватимуть дорогу на Данила Галицького.

"Тут найнижча точка вулиці Данила Галицького. Проблемою є те, що коли в дощову погоду або коли скупчення води система, яка забирає і відводить воду, не встигає цього робити. Тут буде зроблена спеціальна система, що буде забирати цю воду і ця проблема зникне", – каже Кузьмін.

На Тернопільщині розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ
На Тернопільщині розпочали ремонт дороги Збараж-Підволочиськ. Суспільне Тернопіль

Заступник голови Підволочиської селищної ради Степан Мельничук каже, у цьому році мають відремонтувати два з половиною кілометри дороги:

"У проєктній документації передбачений дуже великий об’єм робіт. У першу чергу заміна дорожнього покриття та тротуарів. Буде нове вуличне освітлення, економні лампочки, які повністю будуть освітлювати всю проїжджу частину згідно з технічними будівельними нормами. Заміна зелених насаджень. Можливо, це буде болюче питання – видалення каштанів, але вони вже досягли своєї вікової межі, критичні, хворі".

Ремонт планують завершити наприкінці 2022 року, Микола Довгошия:

"У самій дорозі наявна заміна дуже багатьох комунікацій – водопроводи, дощові каналізації, теплотраси, кабелі".

Загальна протяжність дороги Збараж-Підволочиськ – понад 40 кілометрів. У квітні цього року вже відремонтували 4 кілометри автошляху. Микола Довгошия каже, ремонтують дорогу під час проєкту "Велике Будівництво". Це спільний проєкт президента та Уряду, який стартував 1 березня 2020 року. Під час нього будують та ремонтують школи, дитячі садки, приймальні відділення лікарень, стадіони та дороги. Це роблять за кошти Державного фонду регіонального розвитку, та місцевих бюджетів.

На початок