В ОАСК кажуть, що Гончарук позивається до Разумкова та Зеленського. В уряді спростовують

В ОАСК кажуть, що Гончарук позивається до Разумкова та Зеленського. В уряді спростовують

Доповнено
В ОАСК кажуть, що Гончарук позивається до Разумкова та Зеленського. В уряді спростовують
. Уніан

В Окружному адміністративному суді Києва заявили, що прем'єр Олексій Гончарук подав позов, у якому просить заборонити голові ВР Дмитру Разумкову розглядати питання про його відставку. У Кабміні спростовують цю інформацію.

Повідомлення про позов опубліковане на сторінці Окружного адмінсуду у Facebook. Водночас сайт, де має бути повний текст, не відкривається.

Скрін з офіційної сторінки ОАСК
Скрін з офіційної сторінки ОАСК. Скрін

Суспільне намагалося перевірити інформацію в ОАСК, але в суді не відповідали на дзвінки або скидали їх.

Голова суду Павло Вовк пояснив, чому тимчасово припинив роботу сайт суду.

"Після оприлюднення прес-службою ОАСК новини щодо заяви про забезпечення позову, яка надійшла сьогодні до суду, сайт не витримав навантаження великої кількості відвідувачів і, з технічних причин, перестав працювати", - написав він на сторінці у Facebook.

Тим часом на сайті уряду з'явилася заява пресслужби, у якій спростовано інформацію про позов до суду.

"Інформація про нібито подану заяву в Окружний адміністративний суд міста Києва прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком не відповідає дійсності. Вся інформація про діяльність прем‘єр-міністра України публікується на офіційних ресурсах уряду та сторінках голови уряду в соціальних мережах", - йдеться в повідомленні.

Голова суду Вовк прокоментував: "У зв’язку із появою на сайті Кабінету міністрів України повідомлення про те, що прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком така заява до суду не подавалась, новина буде видалена з сайту суду, як тільки для цього з’явиться технічна можливість, до з’ясування, відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, особи заявника".

Водночас, у Верховній раді вже завершилося засідання фракції "Слуга народу" за участі президента Зеленського, де обговорювалися заплановані на 4 березня ротації в уряді. Депутати кажуть, що спікер Разумков повідомив їм про заяву щодо відставки, яку нібито написав Гончарук, однак самої заяви вони не бачили. Також, за їхніми словами, Зеленський запропонував замість Гончарука нещодавно призначеного в уряд міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля.

2 березня Гончарук повідомив на брифінгу, що "станом на цю хвилину жодної заяви не писав".

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський скликав позачергове засідання Верховної Ради 4 березня. Планується розглянути питання щодо Кабінету міністрів та "діяльності силових міністерств у сфері подолання корупції".
  • Верховна рада може звільнити прем'єр-міністра на підставі поданої ним заяви або на підставі рішення про недовіру йому (резолюції недовіри).
  • Згідно із законом про Кабінет міністрів, прем'єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Парламент розглядає питання про відставку не пізніше ніж на 10-й день після надходження заяви, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.
  • Прем'єр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Ради. Прийняття парламентом рішення про відставку має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів.
На початок