У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори хворим із COVID-19

У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори хворим із COVID-19

У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори хворим із COVID-19
Суспільне Полтава

Для хворих із коронавірусом, яким складно дихати, на Полтавщині надають кисневі концентратори додому. Такі пристрої безплатно передають у тимчасове користування представники благодійного фонду, розповів Суспільному його директор Давид Джалагонія. Від початку року концентраторами скористалося понад 100 жителів області.

Полтавка Лідія Федорова доглядає за двоюрідною сестрою. 67-річну Ольгу Олександрівну три дні тому виписали з лікарні.

У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори хворим із COVID-19
Кисневий концентратор для Ольги Олександрівни, яку 3 дні тому виписали з лікарні. Суспільне Полтава

"Позитивний тест (на коронавірус – ред.) перший раз у неї виявили 30 вересня, хворіє на три дні раніше", - каже полтавка Лідія Федорова.

Нині для того, аби жінці було легше дихати, використовують кисневий концентратор. Це полтавці порадили медики.

У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори хворим із COVID-19
Кисневі концентратори надають представники благодійного фонду. Суспільне Полтава

"Працює концентратор від електричного струму, потім тут слідкуємо, щоб в цьому балончику була дистильована вода, тут виставляється концентратор, розрахований на вісім літрів кисню. Сюди підключається одноразова маска, яку ми купили в аптеці для користування, щоб ішов кисень", - говорить полтавка Лідія Федорова.

Такі концентратори безплатно надають представники благодійного фонду, аби допомогти хворим, каже Давид Джалагонія. Почали закуповувати пристрої цьогоріч. Нині 20 із 24 – у користуванні.

Кисневі концентратори для полтавців
Кисневі концентратори необхідні хворим із COVID-19. Суспільне Полтава

"Ми не надаємо концентратори тим людям, які просто перебувають удома і не хочуть госпіталізуватися, а надаємо тим, хто не може себе обслуговувати, кому потрібен догляд, хто вже вилікувався від COVID-19, але ще потрібна киснева підтримка після лікарні", - говорить директор благодійного фонду «Helpgroup» Давид Джалагонія.

Концентратор для 79-річного батька брала і полтавка Наталія Чабала. Ним користувалися 10 днів.

"Зараз уже в нас трішки кращий стан здоров’я. Лікарі дозволили навіть виходити надвір. Вже сатурація у нас підвищилась. Спочатку була дуже низька. Те, що ми могли виміряти, – це 87 і нижче, а зараз уже 95–97", - розповідає полтавка Наталія Чабала.

У Полтаві благодійники надають кисневі концентратори
Кисневі концентратори благодійників. Суспільне Полтава

За словами директора обласного департаменту охорони здоров'я, у лікарнях Полтавщини також є кисневі концентратори. Ними користуються пацієнти у закладах.

"Сьогодні ми маємо стабільне забезпечення і доставку кисню. Кисневі концентратори роздали в першу чергу тим територіям, на яких більший рівень захворюваності, це місто Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород. Ми придбали 820 кисневих концентраторів. Полтавщина забезпечена достатньо ліжками, 1769 яких виділено у лікувальних закладах. Із них 1752 забезпечили киснем і подачу кисню", - пояснює директор обласного департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.

Від початку року кисневими концентраторами благодійного фонду скористалося 115 жителів області, каже Давид Джалогонія.

На початок