Як захиститися від коронавірусу — поради лікаря

Як захиститися від коронавірусу — поради лікаря

Як захиститися від коронавірусу — поради лікаря
Суспільне Харків

Про симптоми вірусу і захист від зараження розповідає харківський лікар-педіатр Андрій Пеньков.

"Якщо говорити саме про вірус COVID-19, він перш за все вражає респіраторну систему, і проблема цього вірусу — важка пневмонія. Більшість заражених спершу не мають жодних симптомів. А у тих, хто захворіли — сухий кашель, висока температура, ускладнене дихання, далі — пневмонія, іноді сепсис, шок і ниркова недостатність", — каже Пеньков.

Зазвичай погіршення спостерігають на 5 день від початку захворювання, на 7 день госпіталізація пацієнта, на 8-й пацієнт потребує реанімації. За словами лікаря, ефективних противірусних препаратів, які могли б боротися із коронавірусом поки що у світі немає.

Щоб вберегти себе від вірусу, в МОЗ рекомендують ретельно мити руки, протягом 20 секунд, користуватися одноразовою серветкою при контакті із ручками дверей, кнопками у ліфті і т.д.

Як захистити себе від коронавірусу
Суспільне Харків

Варто носити маски тим, хто вже захворів, щоб убезпечити інших людей від зараження. І при перших проявах — самоізолюватися вдома.

"Варто захистити медпрацівників, оскільки вони перші, хто контактує із потенційними хворими: забезпечити їх масками, окулярами, одноразовим одягом, який варто лишати на роботі й обробляти", — каже Пеньков.

Читайте також:

На початок