Профілактика і робота з ринками: Харківська міськрада створює комісію через коронавірус

Профілактика і робота з ринками: Харківська міськрада створює комісію через коронавірус

Профілактика і робота з ринками: Харківська міськрада створює комісію через коронавірус

Харківська міська рада ініціювала створення комісії з фахівців різних служб для контролю ситуації у місті у зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції у світі.

Про це йшлося на сьогоднішньому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, повідомяє кореспондент Суспільного.

"У щоденному режимі має бути інформація для батьків. Мають бути огляди дітей, температуру вимірювати, виявляти дітей, які з інфекцією прийшли. Щоб ми не допустили масового захворювання", — сказав перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Він не виключає, що у місті вводитимуть обмежувальні заходи.

"Зрозуміло, що кінотеатри зараз закривати передчасно. Але ми тримаємо на контролі і у випадку того, що, не дай Боже, у нас щось почне відбуватися, звісно, ми підемо на найжорсткіші заходи", — сказав Терехов.

Перший віцемер Харкова акцентував увагу на роботі ринків.

"Але сьогодні є заходи, які ми зобов'язані задіяти. Зокрема, до ринків. Тому що там торгують. Це скупчення людей, це перехід інфекції і так далі. Те, що стосується речових ринків, ми розуміємо, що там люди привозять свою продукцію, продають її, але все одно ми маємо за цим дуже чітко стежити і зобов'язані стояти на боці людей", — сказав Терехов.

"Те, що стосується речових ринків, особливо там, де є скупчення іноземних громадян, які приїхали з Китаю, Китайської Народної Республіки, В'єтнаму, там де поcтійний потік китайських вєтнамських і так далі товарів, які, вибачте, несе в собі загрозу. Несе в собі загрозу!...", — сказав він.

Посилаючись на дані міського управління Держпродспоживслужби, Терехов навів приклад — одна з підприємиць ТЦ "Барабашово" приїхала з Китаю і на запити спеціалістів не відповідає.

"Тому я вважаю, що ми створюємо комісію з контролю, куди входять лікарі, МНС, Держпродспоживслужба, лабораторії усі, правоохоронні органи, поліція, поліція повинна... Тут немає нічого страшного. Тут немає жодної політики, про яку намагаються постійно говорити. Тут є здоров'я людей. Нам не вистачало ще отримати коронавірус у місті Харкові. У Чернівцях, ви бачите, вже почалося", — сказав Терехов.

"Будемо просити людей утриматися, не ходити на ці ринки, не купувати якісь товари, тому що вони несуть загрозу життям людей. Цепна реакція її потім зупинити дуже важко", — заявив перший заступник Кернеса. — "...Де гарантія, що в тих товарах, які сьогодні перетнули кордон, немає бацил коронавірусу? Які зараз будуть продані... і розійдуться по всьому місту, по області і так далі. І отримаємо некерований процес розповсюдження коронавірусу".

Комісію очолюватиме заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За словами Терехова, організаційні питання роботи комісії вирішать згодом.

Як відомо:

На початок