Дніпрянка створює сценарій ігрового серіалу про Олександра Поля

Дніпрянка створює сценарій ігрового серіалу про Олександра Поля

Ексклюзивно
Дніпрянка створює сценарій ігрового серіалу про Олександра Поля

Синопсис дніпровської режисерки Катерини Стрельченко у співавторстві з киянином Антоном Базелінським увійшов до числа переможців програми Українського культурного фонду «Розвиток кінопроєкту» у 2021 році. Нині ж вони готують повноцінний сценарій ігрового 4-серійного фільму «Залізна людина», у якому головним героєм є громадський діяч та підприємець Олександр Поль.

Як розповіла Суспільному Катерина Стрельченко, про Поля вони з Антоном Базелінським вже розповідали: торік за їхнім сценарієм був відзнятий документальний серіал «Загадки Олександра Поля». Проте ігровий серіал – це вже інший масштаб.

«Поль – борець, його історія гідна серіалу і варта того, аби вийти за межі Дніпра і стати надбанням всієї України», – каже режисерка.

За словами Антона Базелінського, ще в процесі роботи над документальним серіалом зібрали чимало цікавих та невідомих фактів про Олександра Поля, вивчили десятки біографій поміщиків та науковців, які були пов'язані з ним.

«Ми консультуємося з істориками, досліджуємо архіви. Але історія – це дати, події, але ці дати не розкривають того, що штовхало чи мотивувало до цих подій. Ми ж у своєму сценарії намагаємося це відтворити, зрозуміти й показати, чому Поль, який міг працювати в міністерстві у Петербурзі, лишився у Верхньодніпровському повіті, який був на той час глухоманню. Можливо, його надихнула дружина Ольга, яка мріяла про театри й зустрічі з культурними людьми, а він, пообіцявши, що створить їй культурну столицю у Катеринославі, по суті, не збрехав», – розповів Антон Базелінський.

Чимало історій з життя Поля, як кажуть автори сценарію, будуть близькими до нинішніх реалій. Це, наприклад, те саме рейдерське захоплення. Олександр Поль зіштовхнувся з ним, коли у нього хитрістю хотіли відібрати копалини. У серіалі, кажуть автори, селяни навіть постануть у ролі «тітушок».

А ще поряд з подіями, які відіграли значну роль у житті Поля, у серіалі відтворять побутові дрібниці. Для цього Антон Базелінський навіть вивчає гастрономічну книгу тих часів, аби правильно показати те, що подавали до чаю й у якому посуді.

«Ми показуємо Поля таким, яким він був. А він був не лише видатним діячем, сильним юристом і підприємцем. Він мав також свої слабкості, робив помилки. Але що важливо – ніколи не шкодував грошей. Гроші – це один «персонаж» нашого серіалу. Поль знав, що важливо інвестувати. Навіть тоді, коли подавав монету бідному хлопчику, який потім міг розповісти йому щось про відому персону», – говорить сценарист.

Сценарій має бути готовий до 15 листопада. Після цього автори планують презентувати проєкт для продюсерів продакшн-студій, телеканалів, платформ задля подальшої реалізації. І сподіваються, що історія Олександра Поля вийде на широкі екрани.

Що відомо

  • Олександр Поль (1832-1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.
  • 2019 року в Дніпрі встановили місце знаходження Лазаревської церкви, у склепі якої був похований український археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль. До того часу вважали, що церква знаходилась під курганом у Севастопольському парку, тому розкопки не проводили. Однак у неї виявилось інше місце розташування.
  • Навесні 2020 року в Дніпрі, у Севастопольському парку, розпочали дослідження місця розташування церкви. За допомогою геосканера дослідники визначили, де саме знаходиться фундамент будівлі.
  • 22 липня 2020 року в пресслужбі Дніпровської міської ради повідомили, що в Дніпрі виявили ймовірне місце поховання почесного громадянина міста Олександра Поля та його дружини Ольги.
  • У кінці липня 2020 року антропологиня Олександра Козак заявляла, що знайдені археологічною експедицією в Севастопольському парку Дніпра могила та прах, «50% на 50%» можуть належати відомому підприємцеві й меценатові Олександру Полю. За її словами, детальне вивчення останків може зайняти більш ніж рік.

Читайте також

  • «Слово як зброя». У Дніпрі розпочали знімати документальний фільм про Олеся Гончара – фоторепортаж
  • У Дніпрі відкрили мініскульптуру, присвячену Олександрові Полю

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок