У Чернігові створять комунальне підприємство "Ліки Чернігівщини"

У Чернігові створять комунальне підприємство "Ліки Чернігівщини"

У Чернігові створять комунальне підприємство "Ліки Чернігівщини"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Продовжити "Лікам України" оренду майна до лютого 2022 року, але водночас почати процес створення нового комунального підприємства "Ліки Чернігівщини". Таке рішення ухвалили на сесії 22 жовтня депутати обласної ради. "За" проголосували – 41 депутат, "проти" – 1, "утримався" – 1.

"Я не бачу ніяких пересторог у тому, що ми зробимо по новому роботу свого комунального підприємства і повернемо його з приватних рук", – повідомила голова обласної ради Олена Дмитренко.
Олена Дмитренко
Олена Дмитренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як повернути цілісний майновий комплекс КП "Ліки України" з оренди приватною компанією, обговорили на президії Чернігівської обласної ради. Зокрема, пропонується продовжити оренду до першого лютого 2022 року, а також створити комунальне підприємство "Ліки Чернігівщини", якому передадуть майно після закінчення строку оренди для "Ліків України".

"Продовження до лютого оренди "Лікам України", тому що поки ми створимо з вами своє підприємство, поки процедурно пройдемо, приміщення все треба опалювати, і ми маємо за 2 місяці – це завдання, яке край нагальне, отримати ліцензії", —прокоментувала Дмитренко.

Нагадаємо, у 2019 році майно комунального підприємства «Ліки України» на три роки передали в руки однойменної приватної компанії. Загалом це 28 комунальних аптек та один склад. За це компанія сплачувала до обласного бюджету три мільйони гривень на рік. Повернути майно старому комунальному підприємству не можуть, сказав заступник начальника управління комунального майна Сергій Свиридов.

"Якщо ми повернемо зараз у старе, то ми зайдемо у зарубу з судами і таке інше, будемо тільки там бодатися з судами і цими обтяженнями. Воно не буде працювати, вони будуть арешт накладати, обтяження".

Нагадаємо, у серпні цього року облрада приймала рішення припинити оренду "Лікам України".

Працівники аптек у віддалених селах отримали попередження про скорочення. Люди вийшли з протестами. Якщо аптеку закриють у Шабалинові, до найближчої людям їхати 25 кілометрів – у Короп.

У вересні профільна комісія рекомендувала оренду таки продовжити. 22 жовтня серед тих, хто голосував "за" продовження оренди та створення нового комунального підприємства, – заступник голови облради Дмитро Блауш. Влітку він був за те, щоб "Ліки України" орендували майно.

"Для людей не важливо, хто буде працювати, комунальне підприємство або ТОВ, для людей важливо, щоб заклад не припиняв свою роботу. Тому я й послідовний, тоді я голосував за продовження, тому що я розумів, що це шлях в нікуди. Це рішення, яке ми сьогодні прийняли, – це єдиний консенсус заради того, щоб люди мали аптеки на місцях".
Дмитро Блауш
Дмитро Блауш. ФОТО: Суспільне Чернігів

Виграє від цього і обласний бюджет, сказав Дмитро Блауш.

"Обласний бюджет, я сподіваюсь, буде заробляти гроші, як це роблять і приватні підприємства, які займаються продажем ліків. А можливо навіть і соціальна підтримка для людей, які не мають можливість себе забезпечувати лікарняними засобами. Тобто це все-таки метод впливу на ту чи іншу політику".

Підтримує ідею того, аби майно було у комунальній власності, а не в оренді у приватної компанії і Юрій Музика від фракції "Наш край".

"Підприємства, які приносять прибуток, мають працювати на громаду і надходження від цих підприємств мають іти в обласний бюджет. На сьогодні існує ТОВ "Ліки України", які прибуток отримують самі та частково орендну плату сплачують в обласний бюджет. Тобто нині іде недоотримання коштів в обласному бюджеті".
Юрій Музика
Юрій Музика. ФОТО: Суспільне Чернігів

Однак депутат вважає, що створювати нове комунальне підприємство недоцільно, а майно треба повернути до старого.

"Ми виступаємо за те, щоб майно було все одно передано в комунальне підприємство. Є вже існуюче комунальне підприємство, воно може працювати, і щоб уникнути перетрубацій, які можуть відбутися після реорганізації, то вважаємо, що майно має повернутися до комунального підприємства "Ліки України"", – прокоментував Музика.

Дмитро Блауш сказав, що зробити це неможливо.

"Тому що в момент, коли це комунальне підприємство фактично приватизували, заклад одразу пішов на своє закриття. Але через суди цей процес зупинився, він має якісь обтяжуючі борги, відносини з ким завгодно. Ми починаємо нове життя, з нової сторінки. Тільки заради цього ми це робимо. Не важливо, як це буде називатись, головне – соціальна послуга, яка буде надана всім жителям області".

Більше — у сюжеті:

Що відомо:

28 аптек і аптечний склад: облрада не продовжила оренду ТОВ «Ліки України»

Справа “Ліків України”: люди просять не закривати аптеки і продовжити оренду приміщень і обладнання

«Ліки України»: чи продовжать оренду майна колишньої комунальної мережі аптек на 3 роки

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди