28 аптек і аптечний склад: облрада не продовжила оренду ТОВ «Ліки України»

28 аптек і аптечний склад: облрада не продовжила оренду ТОВ «Ліки України»

28 аптек і аптечний склад: облрада не продовжила оренду ТОВ «Ліки України»
фото: Суспільне Чернігів

Облрада не продовжила оренду майна колишньої комунальної мережі аптек товариству «Ліки України». Договір оренди закінчується 29 жовтня. Таке рішення ухвалили 3 серпня депутати на сесії. «За» продовження оренди проголосували 7 депутатів, проти – 19, 23 – утримались.

Нагадаємо, у 2019 році майно комунального підприємства «Ліки України» передали в руки однойменної приватної компанії. Загалом в оренду на три роки віддали 28 комунальних аптек та 1 склад. За це компанія сплачувала в обласний бюджет 3 мільйони гривень на рік. «За» продовження оренди ще на 3 роки на цій сесії голосував заступник голови облради Дмитро Блауш.

«Я депутат попереднього скликання. Я три роки тому чув економічне обгрунтування. Я попередньо голосував за передачу в приватне підприємство, тому що ми розуміємо на практиці, що все що приватне, воно насправді працює. добивається успіху і заробляє гроші»
Дмитро Блауш
Дмитро Блауш. ФОТО: Суспільне Чернігів

Депутат облради від «Нашого краю» Юрій Музика голосував проти продовження оренди.

Юрій Музика
Юрій Музика. ФОТО: Суспільне Чернігів
«Налагодиться робота належним чином і бюджет буде наповнюватися не через посередників, не через приватних осіб, а напряму в бюджет буде йти весь сукупний дохід, прибуток буде поступати в бюджет обласної ради»

У 2019 році комунальне майно в оренду приватному підприємству передали рішенням управління коммайна, без участі депутатів. Тоді частина депутатів облради висловлювались проти такого рішення та називали його незаконним й оскаржували у судах. Нині ж після рішення депутатів не продовжувати оренду, управління комунального майна має 3 місяці, щоб запустити роботу колишнього комунального підприємства. На це потрібно за попередніми підрахунками, близько 20 мільйонів гривень.

Зі слів заступника начальника управління комунального майна облради Сергія Свиридова, гроші потрібні, щоб знайти персонал в аптечну мережу, отримати ліцензію та купити ліки. На його думку, новостворене комунальне підприємство даватиме в бюджет надходження менші, ніж від оренди.

Сергій Свиридов
Сергій Свиридов. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Надходження будуть менші, звісно. Від оренди доходи були такі, що значно перевищували ті надходження, які були від податків, які сплачувало комунальне підприємство в свій час. Для того, щоб поновити діяльність КП треба великі гроші з бюджету»

Зі слів директора ТОВ «Ліки України» Ігоря Назаренка, припинення договору оренди позначиться на роботі складу та 28 аптек, які входили до майнового комплексу колишнього КП. Частина з них розміщені і сільській місцевості.

Ігор Назаренко
Ігор Назаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

«28 аптек – з них 12 аптек сільських. Це така проблематика, яку буде обласна рада вирішувати. Це було їх рішення і їм надавати відповідь громадам, яким чином будуть працювати аптеки»

Одна з пропозицій від депутатів облради, після завершення договору з ТОВ «Ліки України» знову віддати комплекс в оренду. Тільки через аукціон.

Деталі дивіться у сюжеті:

Читайте також:

«Ліки України»: чи продовжать оренду майна колишньої комунальної мережі аптек на 3 роки

На початок