Хворим на COVID-19 у Харкові, які лікуються вдома, видали близько 500 концентраторів

Хворим на COVID-19 у Харкові, які лікуються вдома, видали близько 500 концентраторів

Хворим на COVID-19 у Харкові, які лікуються вдома, видали близько 500 концентраторів
Суспільне Харків

У поліклініках Харкова є 930 кисневих концентраторів для хворих на COVID удома. На сьогодні з них видали пацієнтам більш як половину, розповіла на брифінгу 22 жовтня заступниця мера Світлана Горбунова-Рубан. Як відбувається процедура отримання концентратора — репортаж Суспільного.

Світлана Івахненко укладає угоду на отримання кисневого концентратора для 55-річної сестри. Медики оцінюють її стан як середньої тяжкості. Родичка третій день лікується від коронавірусу вдома, каже Світлана.

Концентратор видають на два тижні безплатно, розповідає головна медсестра поліклініки №24 Ганна Гайворонська.

"Наразі госпіталізація їй не потрібна. Ми поки що справляємося своїми силами. Рекомендації лікаря вона всі приймає, тепер концентратор. Думаємо, це їй допоможе. Вона хворіла навесні, у неї супутні захворювання, і, на жаль, захворіла зараз", — говорить Гайворонська.

Перед тим, як видати, родичам пацієнтів розказують, як приладами користуватися: ємність заповнюється дистильованою водою, її приєднують до концентратора.

Концентратори для лікування вдома у Харкові: як отримати прилад хворим на COVID
Суспільне Харків

Дихає пацієнт через маску. З 80 концентраторів, придбаних для цієї поліклініки в травні коштом міського бюджету, нині пацієнтам надали в користування майже третину, каже головна медсестра.

"Це хворі середньої тяжкості захворювання, у яких сатурація нижче від 94. Поки що всі повертали справні, користувачі скрупульозно підходять до цього питання", — говорить Гайворонська.

21 жовтня в поліклініці видали шість концентраторів, повернули один. Від початку місяця на кисневій підтримці одужали 10 пацієнтів, розповідає Гайворонська.

"Влітку епідситуація нам дозволяла їх не використовувати. Восени, десь на початку жовтня, ситуація погіршилася. Хворіло приблизно десять хворих, а стало хворіти 50, 70. І динаміка, на жаль, наразі з кожним днем зростає", — каже головна медсестра поліклініки.

Читайте також

Попит на вакцинацію у Харкові зріс: до бригад залучатимуть студентів-волонтерів

На початок