Збірна України стартувала з розгромної перемоги у відборі на футбольний чемпіонат світу-2023 УАФ

Українки чотири рази вразили ворота суперниць на старті кваліфікації.

Жіноча збірна України з футболу з перемоги розпочала виступи у кваліфікації на чемпіонат світу-2023. У першому матчі відбору команда зустрілася зі збірною Фарерських островів у Ковалівці на стадіоні "Колос".

Матч завершився з рахунком 4:0 на користь України. Після першої гри українські футболістки посідають третє місце в групі B, поступаючись Іспанії та Шотландії, які вже зіграли два матчі та в обох здобули перемоги.

Як відбувався матч

Українки були безумовними фаворитками зустрічі та впродовж усього матчу триснули на суперниць, майже не підпускаючи фарерок до своїх воріт.

Уже на 10-ій хвилині в України був перший гольовий момент: півзахисниця харківського "Житлобуду-2" Яна Калініна намагалася пробити головою, але м'яч пролетів повз стійку воріт.

Та на 16-ій підопічні Наталії Зінченко все ж відкрили рахунок: з навісної передачі капітанки команди Дар'ї Апанащенко головою забила нападниця американської "Вірджинії Тех" Ніколь Козлова.

Українські футболістки створювали пресинг біля фарерських воріт і впродовж наступних десяти хвилин. На 38-ій прострільну передачу виконувала форвардка "Житлобуду-1" Ольга Овдійчук, але партнерки за командою не відреагували на асист.

Проте наприкінці першого тайму збірна України таки встигла відзначитися ще одним голом: на 45-ій хвилині з подачі Любові Шматко м'яч забила нападниця "Житлобуду-2" Роксолана Кравчук. Було схоже на те, що, намагаючись її зупинити, автогол заробила Ракула Йоганнесен, проте в протоколі м'яч усе ж записали на ім'я Кравчук.

Після перерви українки продовжували домінувати на полі. На 55-ій хвилині Фарерські острови втратили свою центральну нападницю: Моніка Біскопсте пошкодила гомілку та покинула поле за допомогою лікарів.

Одразу після цієї ситуації – на 57-ій – українська збірна реалізувала третій гол. Півзахисниця "Житлобуду-1" Ольга Бойченко забила з асиста своєї партнерки за харківським клубом Надії Хаванської.

На 66-ій намагалася пробити півзахисниця хорватського "Спліта" Таміла Хімич, але не влучила в площину воріт фарерок.

На 72-ій Йоганнесен не реалізувала штрафний: воротарка місцевого "Колоса" Ірина Саніна впевнено врятувала м'яч.

Через сім хвилин ще один гол Україні принесла захисниця "Житлобуду-2" Катерина Корсун з подачі Калініної.

Ще кілька разів наприкінці матчу намагалися пробити Козлова, Хімич і Куніна, але безрезультатно. Футболістки вчасно зупинили контратаку фарерок на останніх хвилинах та завершили гру з чотирма забитими м'ячами. М'яч Куніної лише трохи не пересік лінію воріт, аби бути зарахованим.

Кваліфікація чемпіонату світу-2023. Групова стадія (Європа). Перший тур

• Україна – Фарерські острови 4:0

Голи: Козлова, 16, Кравчук, 45, Бойченко, 57, Корсун, 79

Склад збірної України: Саніна – Корсун, Апанащенко (Басанська, 64), Шматко – Бойченко (Андрухів, 64), Хімич, Хаванська (Петрик, 71), Калініна, Овдійчук (Шевчук, 81) – Кравчук (Куніна, 70), Козлова

• Чемпіонат світу-2023. Кваліфікація (Європа). Група B
  1. Іспанія – 6 очок (2 матчі), 17:0 (різниця м'ячів)
  2. Шотландія – 6 (2), 9:1
  3. Україна – 3 (1), 4:0
  4. Угорщина – 0 (2), 0:9
  5. Фарерські острови – 0 (3), 1:21

На чемпіонат світу відберуться переможниці групи, а команди, що посядуть другі місця, зіграють у додатковому раунді плей-оф кваліфікації.

• Жіноча збірна України ще ніколи не відбиралася на чемпіонат світу з футболу. У минулому відборі на чемпіонат світу-2019 українки посіли третє місце в групі після Швеції та Данії.
  • Як і Україна, Фарери ще ніколи не брали участь у чемпіонаті світу. В минулому відборі вони посіли останнє місце в групі.
  • Порівняно з попереднім чемпіонатом світу, кількість команд, які візьмуть участь у фінальній частині турніру, збільшили з 24 до 32 команд.