"Велика реставрація". В Одесі ремонтуватимуть філармонію та два музеї

"Велика реставрація". В Одесі ремонтуватимуть філармонію та два музеї

"Велика реставрація". В Одесі ремонтуватимуть філармонію та два музеї
Фото: ua-travel.info

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України 20 жовтня обрала 26 будівель для доповнення списку реставрації. Серед них Одеська обласна філармонія, художній музей та музей західного і східного мистецтва. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За словами Ткаченка, фінансування проектів розпочнеться найближчим часом. Він пояснив, що бюджетний комітет дозволив шукати кошти для об'єктів, які перебувають у комунальній та недержавній власності.

"Програма має розширюватися, і сьогоднішнє погодження бюджетним комітетом розподілу субвенції на місцеві бюджети для реставраційних робіт на пам’ятках місцевого значення є підтримкою цієї довгострокової цілі. Комплексному збереженні української спадщини" – повідомив міністр.

Що відомо

  • "Велика реставрація" – програма ініційована Президентом для реконструкції та відновлення історичних об'єктів.
  • Зі 130 тисяч культурних пам'яток, які підпорядковані Міністерству культури та інформаційної політики, понад 80% потребують невідкладного ремонту та відновлення.
  • Мінкульт розробив капітальну програму відновлення культурних пам'яток України. Для її реалізації в найближчі 4 роки необхідно буде виділити близько 55 мільярдів гривень.
  • У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком.

Читайте також

  • В ОДА пояснили, чому пам'ятки Одещини не потрапили до проєкту "Велика реставрація"
  • Старовинні квитки, костюми та декорації. Як працює музей Одеської опери
  • В центрі Одеси знайшли третю столітню рекламну вивіску

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок