Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) розширило правила застосування бустерної дози вакцини проти COVID-19 для окремих груп населення.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
"Агентство вносить поправки в дозвіл на екстрене використання вакцин проти COVID-19, щоб дозволити використання одноразової бустерної дози", – йдеться у повідомленні.
Нововведення стосуватимуться двох вакцин, виробниками яких є компанії Moderna та Johnson&Johnson.
У випадку Moderna введення одноразової бустерної дози вакцини дозволятиметься не менше ніж через 6 місяців після завершення первинної серії наступним категоріям населення:
- Віком 65 років і старше;
- Віком від 18 до 64 років з високим ризиком важкої форми COVID-19;
- Віком від 18 до 64 років із частими контактами з носіями вірусу SARS-CoV-2 в медичних установах або на роботі.
Використання одноразової бустерної дози вакцини Janssen (Johnson&Johnson) дозволятиметься мінімум за 2 місяці після завершення первинного режиму одноразової дози особам у віці 18 років і старше.
"Сьогоднішні дії демонструють нашу прихильність громадській охороні здоров'я в активній боротьбі з пандемією COVID-19. Оскільки пандемія продовжує впливати на країну, наука показала, що вакцинація залишається найбезпечнішим і найбільш ефективним способом запобігти COVID-19, включно із найсерйознішими наслідками захворювання, такі як госпіталізація і смерть. Наявні дані свідчать про зниження імунітету у деяких повністю вакцинованих груп населення. Доступність цих дозволених бустерів важлива для постійного захисту від COVID-19", – зазначила в.о. комісара FDA Джанет Вудкок.
Також нові правила передбачають використання кожної з доступних вакцин проти COVID-19 в якості гетерологічної ("змішаної") бустерної дози людям, які відповідають зазначеним критеріями, після їхньої первинної вакцинації іншою наявною вакциною від COVID-19.
Що відомо
- У липні МОЗ України схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
- Згідно з результатами дослідження науковців американської Kaiser Permanente, ефективність вакцини Pfizer Inc (PFE.N) / BioNTech SE знижується з 88% до 47% через шість місяців після введення другої дози. Щодо штаму коронавірусу "Дельта", ефективність препарату становила 93% після першого місяця, але знижувалась до 53% через чотири місяці.
- Управління з контролю за продуктами й ліками США дозволило використання бустерної дози вакцини Pfizer/BioNTech для літніх людей і деяких американців з високим ризиком зараження.
- Виробники вакцин Pfizer і BioNTech подали до Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) заявку на дозвіл щеплення дітей у віці від 5 до 11 років.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні почнуть вакцинувати підлітків після того, як щеплення проти коронавірусу зроблять 50-70% дорослого населення.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!