"Узгоджувати депутатів — не демократично". Ведуча "UA: Перший" прокоментувала інцидент зі "слугами"

"Узгоджувати депутатів — не демократично". Ведуча "UA: Перший" прокоментувала інцидент зі "слугами"

Ексклюзивно
"Узгоджувати депутатів — не демократично". Ведуча "UA: Перший" прокоментувала інцидент зі "слугами"
. Фейсбук-сторінка Мирослави Барчук

Гостьових редакторів токшоу "Зворотний відлік", що виходить на каналі "UA: Перший", переадресували узгоджувати гостей-депутатів з фракції "Слуга народу" з окремим "комунікатором"між Офісом президента та фракцією. Про це у коментарі Суспільному заявила ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" на телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук.

"Ми всі роки працювали таким чином, що узгоджували депутатів через пресслужбу, хоча мені здається це не демократично. Але два тижні тому пресслужба переадресувала нашу гостьову редакторку до Рени Назарової. Нам її так представили. Пояснивши, що тепер Рена Назарова куруватиме гостей на ефіри від Офісу президента. Нам так пояснили у пресслужбі фракції", — зазначила журналістка.

Вона додала, що гостьова редакторка поставила пряме питання, хто така Рена, яку посаду вона займатиме і які її повноваження: "Ми отримали відповідь, що "я не працюю в Офісі президента", тобто ми зрозуміли, що це тіньова людина — комунікатор між ОП та "слугами народу". І це саме Рена Назарова відмовила нашій програмі два тижні тому запрошувати представників фракції до нас на ефір, коли ми говорили про енергетичну безпеку".

За її словами, це був "перший ультиматум".

"Ми про це відразу сказали в нашому ефірі 11 жовтня. Проблема з останнім ефіром була інша — ультиматум номер два. Вони сказали, що делегують нам двох нардепів від "слуг", якщо ми відмовимо народному депутату Гео Леросу і скасуємо запрошення. Ми вважаємо, що це умови, які некоректно ставити. І ми вважаємо, що це є тиском. Мало того, тиском є і неявка "слуг народу" на ефіри, бо це призводить до дисбалансу думок і як наслідок — нас звинувачують у порушенні стандартів", — розповіла Барчук.

Читайте також: Позиція Суспільного щодо відмови депутатів "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік"

Водночас журналістка зауважує, що потім ще й журналісти, які зараз працюють на ОП, звинуватили редакцію, що та не запросила представників "монобільшості".

"Найголовніше — це реакція суспільства на наші пости. Це означає, що не можна перетинати "червоні лінії". І я ще раз хочу повторити, що ми запрошуємо Зеленського, Єрмака, Стефанчука... І ми гарантуємо їм коректний, збалансований ефір", — підкреслила вона.

Також Барчук назвала "маніпуляцією чистої води" заяви про те, що спікери були некомпетентними, позаяк "були різні депутати від різних фракцій": "Був Железняк від "Голосу" — він дуже компетентний у бюджеті. Вмикався Олексій Шалайський, який говорив про корупційні ризики. У нас були нардепи практично всіх фракцій".

Водночас журналістка констатує, що деякі нардепи у чомусь були компетентними, а в чомусь — ні.

"Наприклад, В'ятрович був компетентний в іншому законопроєкті, який прийматимуть цього тижня. Може це не його тема. Але нардеп, який голосує за бюджет — повинен бути у будь-якому законопроєкті компетентним. І в нас тем було чотири для обговорення. Надалі я думаю, має бути продуктивна коректна співпраця з усіма нардепами, зокрема з "монобільшості". І не треба ставити вимоги журналістам, а звітувати перед виборцями, які за них голосували", — резюмувала Барчук.

Читайте також: У "Слузі народу" заявили, що Офіс президента не скеровує депутатів на ефіри

Що трапилося

19 жовтня ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" на телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента намагається контролювати присутність на ефірах депутатів Верховної ради від фракції "Слуга народу". Зокрема, за словами Барчук, Офіс президента висуває редакції токшоу умови й ставить ультиматуми щодо присутності гостей.

"Наприклад, минулого понеділка був ультиматум №1: на тему енергетичної безпеки в ефірі "Зворотного відліку" будуть присутні або двоє "слуг" (обидва не експертні) або жодного. Ми вирішили ультиматумів не приймати й запросили Людмилу Буймістер, яка вже не підкорялася вказівкам ОП, – зазначила ведуча. — Напередодні іншого ефіру (від 18 жовтня - ред.) Офіс президента поставив вимогу відмовити раніше запрошеному на шоу депутату Гео Леросу, виключеному 1 вересня з провладної фракції після критики на адресу президента Володимира Зеленського та керівника його Офісу Андрія Єрмака, в обмін на присутність двох нардепів від "Слуги народу". Звичайно, ми сприйняли це як тиск".

Водночас редакція Суспільного мовника заявила, що вважає неприпустимим, коли представники будь-якої політичної сили намагаються прямо чи опосередковано впливати на формування складу учасників токшоу.

Що кажуть у партії "Слуга народу"

Представники монобільшості в парламенті всі звинувачення заперечили.

"За останні 6 місяців наші спікери відвідали 792 студійні ефіри на 21 телеканалі. Це не враховуючи сотень брифінгів і, напевно, тисяч прямих включень та коментарів як у кулуарах парламенту, так і в нашому медіацентрі. Якщо говорити про програму "Зворотний відлік", то за останні 6 місяців наші спікери брали у ній участь 14 разів. Для порівняння: у програмі "Свобода Слова" на каналі ICTV, яка теж виходить лише по понеділках, за той самий проміжок часу наші спікери були присутні 13 разів", — йдеться в заяві політичної сили.

У партії додали, що "говорити про якесь особливе ставлення до каналу чи програми просто несправедливо".

"Єдине, на чому можуть наполягати наші представники, щоб долучитися до ефірів і ток-шоу, – це на тому, щоб у студії була хоча б мінімальна збалансованість та фаховість обговорення. Просто некоректно говорити про бюджет без жодного незалежного експерта з бюджетних питань. Чи обговорювати плани парламенту, коли відсутні представники декількох фракцій або груп", — вказано в заяві "СН".

Також у партії вважають, що "особисті погляди й симпатії колективу мають серйозний вплив на деякі програми". І додали, що всі процеси всередині команди "синхронізуються у трикутнику "Монобільшість-уряд-Офіс Президента". Але зазначили, що Офіс президента не керує депутатами на ефірах і "причетний до цього лише тоді, коли потрібні додаткові матеріали аналітичного характеру або уточнення позицій із гострих питань порядку денного".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок