Спалах поліомієліту: головний санлікар Рівненщини їздив у село агітувати за вакцинацію

Спалах поліомієліту: головний санлікар Рівненщини їздив у село агітувати за вакцинацію

Спалах поліомієліту: головний санлікар Рівненщини їздив у село агітувати за вакцинацію
Суспільне Рівне

У селі біля Рівного, де зареєстрували спалах поліомієліту, щепили 48% дітей. Головний санітарний лікар області Роман Сафонов 19 жовтня увечері приїхав на зустріч з батьками, аби переконати їх у необхідності вакцинувати дітей. Утім, на зустріч прийшли здебільшого люди, які підтримують вакцинацію.

Велика Омеляна є осередком спалаху поліомієліту – хвороби, яку в Україні востаннє фіксували у 2015-му році. За даними головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, там вакцинували лише 48% дітей.

"Є такі країни, як Афганістан, Пакистан, Конго, Зімбабве, Нігерія і, на жаль, Велика Омеляна, де люди не сприймають вакцинацію як обов'язковий і абсолютно нормальний у цивілізаційному відношенні елемент. Моє завдання – переговорити з людьми, у яких є питання щодо вакцини, щодо безпеки вакцинаційної кампанії", – пояснив головний санлікар області.

Щоб роз'яснити місцевим жителям необхідність вакцинувати дітей, Роман Сафонов особисто приїхав у Велику Омеляну разом з завідувачем обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктором Морозом.

Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити

У селі не відчувають ворожих настроїв щодо вакцинації, але є нестача інформації, – розповіла сільська голова Алла Карпюк.

"Більшість батьків дотримуються календарного графіка щеплень своїх діток. Їх бентежить питання щодо того, чому зараз має бути додатковеГоловний санлікар України Ігор Кузін під час візиту у Рівне пояснював, що під час спалаху поліомієліту передбачена додаткова вакцинація дітей, оскільки захворювання є вкрай небезпечним. вакцинування. Є багато діток, які мають побічні реакції, певні захворювання і в них є певні питання, чи вона безпечна – ця вакцина. Вони не володіють достатньою фаховою інформацією. Саме тому і виникає такий супротив і негатив", – зазначила вона.

Принципових противників вакцинації від поліомієліту на зустрічі не було. Більшість присутніх заявили, що прийшли, аби отримати більше аргументів у дискусіях з ними.

"Прийшла, щоб дізнатись більше про цю вакцину. В другу чергу, це про поліомієліт, цю хворобу, оскільки в нас її ніколи не було, ніхто не хворів. Це перший випадок на нашій вулиці. Вони ізольовані, вони не виходять на вулицю, ніхто з ними не спілкується. Але для мене це страшно, через те, що у мене дитинка 12 років", – розповіла жителька Великої Омеляни Оксана Подмайстрович.

На зустрічі з великоомелянцями Роман Сафонов і Віктор Мороз розповіли, що від поліомієліту щеплюють вакцинами французького і бельгійського виробництва. Жодного ускладнення від них на сьогодні не виявили. Акцентували, що діти, які не мають щеплень, не можуть відвідувати дитсадки та школи.

Що відомо

  • На початку вересня 2021-го у півторарічної дівчинки діагностували поліомієліт. Вона – наймолодша – десята дитина в сім'ї, окрім неї, вірус виявили ще у шістьох її братів та сестер. Вони є носіями, але не мають важких ускладнень.
  • Виявлений випадок поліомієліту на Рівненщині кваліфікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного рівня, через це вакцинуватимуть дітей до п'яти років.
  • Як повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов, батьки дівчинки не зробили їй щеплення від поліомієліту через релігійні переконання.
  • У громаді мешкає 238 дітей віком до п'яти років, яких необхідно додатково щепити.
  • За даними МОЗ, у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
  • Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
  • Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. Рівні в областях: у Рівненській — 48,9 %, в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %.
  • Останній випадок поліомієліту в Україні зафіксували у 2015-му році на Закарпатті.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок