Інтернатура під час пандемії. Як у Львові навчають майбутніх лікарів

Інтернатура під час пандемії. Як у Львові навчають майбутніх лікарів

Ексклюзивно
Інтернатура під час пандемії. Як у Львові навчають майбутніх лікарів
Суспільне Львів

На сьогодні Львівський національний медичний університет займає перше місце в Україні по кількості інтернів. Тут є понад тисячу інтернів – це майбутні стоматологи, фармацевти, лікарі. Їх навчання складається з двох частин: робота на медичній базі, тобто в лікарні чи поліклініці, і навчання в медуніверситеті – лекції та семінарські заняття. Суспільне дізнавалося, як змінилося проходження інтернатури під час пандемії COVID-19.

Декан факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету Орест Січкоріз повідомив Суспільному середні показники результатів студентів із іспиту Крок-3. Це зовнішній моніторинг освіти для інтернів. Саме Крок-3 складають під час навчання в інтернатурі. Подані числа – це середній відсоток правильних відповідей на тестові завдання.

  • Напрямок "Загальна лікарська практика" (лікувальні, педіатричні спеціальності): 2019 рік – 77%, 2020 рік – 80,4%, 2021 рік – 78,4%.
  • "Стоматологія": 2019 рік – 80,1%, 2020 рік – 85%, 2021 рік – будуть складати Крок-3 у листопаді.
  • "Фармація": 2019 рік – 85,11%, 2020 рік – 82,9%, 2021 рік – 84,6%.

"Практикуємось і не за спеціальністю"

Інтернатура під час пандемії. Як у Львові навчають майбутніх лікарів
Володимир Дятел, інтерн. Суспільне Львів

Володимир Дятел проходить інтернатуру більше року у лікарні швидкої допомоги. Він майбутній хірург. Спочатку стажувався у відділенні хірургії, тепер – у центрі трансплантології. Під час минулої хвилі захворювання на короновірус, доводилося практикувати і не за спеціальністю.

"Карантинні обмеження вони вплинули на роботу в принципі лікарні і всього медперсоналу, тому що з’явилися ці обмеження, обмеження планових оперативних втручань, зменшилися потоки планових пацієнтів. Був момент, коли на пік пандемії були залучені і до центрів терапії на допомогу, оскільки у них була неможлива кількість пацієнтів, їм просто не вистачало рук. Ми ж розуміємо, що наше завдання все-таки допомагати людям, як би там не було, і можливо це якось негативно вплинуло за нашою основною спеціальністю", – каже інтерн.

Інтернатура під час пандемії. Як у Львові навчають майбутніх лікарів
Ксенія Сосновська, інтерн. Суспільне Львів

Ксенія Сосновська проходить інтернатуру у відділенні кардіохірургії і трансплантації серця у лікарні швидкої допомоги. Її інтернатура триває вже другий рік. Навчання в університеті через пандемію відбувалось дистанційно.

"Ми виходимо у Zoom, слухаємо лекції, спілкуємося з викладачами і з одногрупниками, але в нашому випадку ми це робили із стін лікарні, ми фактично тут живемо", – розповідає Ксенія.

"Включаємо інтернів до складу ковідних команд"

Зараз в лікарні швидкої допомоги проходить інтернатуру 138 майбутніх лікарів.

"Ми набирали інтернів по профілю. Вислуховували їхні побажання. Жодним чином ми не брали їх лише в терапію, бо вони нам там потрібні. У нас є інтерни різноманітні. Можна включати інтернів до складу ковідних команд, ми це зробили – під керівництвом лікаря і вони практично самі надають допомогу", – каже медична директорка з лікувальної роботи лікарні швидкої допомоги Галина Щербата.

У 8-й міській лікарні у жовтні відновили роботу ковідних відділень і припинили планові госпіталізації. Медичний директор лікарні Максим Павлов, каже такі зміни допомагають медикам, зокрема і інтернам, набиратись нового досвіду.

"Студенти не будуть набиратися менше досвіду, адже перш за все вони є лікарі. Лікар-інтерн, навіть будучи в відділенні неврології чи відділенні терапії, чи відділенні хірургії, він перш за все є лікарем. І як показали минулі роки, наші лікарі і травматологи, і хірурги, лікарі опікових відділень і кардіологи, вони всі займалися ковідними, адже стандарти є всі для всіх, тому інтерни навпаки тільки зможуть почерпнути додатковий досвід у лікуванні і ведені важких пацієнтів. Так, це не їхня спеціалізація, але невідкладні стани присутні в будь-якій спеціалізації", – каже медичний директор 8-ї міської клінічної лікарні Максим Павлов.

У Львівському медуніверситеті розповіли як відбувається інтернатура під час короновірусу. Там кажуть, під час локдауну – коли не проводили планових госпіталізацій та планових операцій, навчання для інтернів тривало у тих умовах, які склались.

"Багато лікарень були перепрофільовані під ковід, там змінився лікувальний процес, були відмінені планові госпіталізації, але в принципі лікарні працювали. По тих результатах, які нам дали кафедри, ми не можемо сказати, що якість впала", – каже декан факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету Орест Січкоріз.

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, інтернів лише добровільно залучали у ковідні бригади.

Через карантинні обмеження і перепрофілювання під ковідні медзаклади нікому інтернатуру не переносили і відробляти додаткових годин інтернам не потрібно.

Читайте також: Черги на вакцинацію. Як у Львові працюють пункти щеплення

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди