Забруднене формальдегідом — результати контролю якості повітря у Черкасах

Забруднене формальдегідом — результати контролю якості повітря у Черкасах

Забруднене формальдегідом — результати контролю якості повітря у Черкасах
Суспільне: Черкаси

У повітрі Черкас фахівці зафіксували високі концентрації формальдегіду, розповів Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами метеоролога, осінні інверсії температури в нічні та ранкові години сприяли останніми днями утворенню димового смогу в атмосфері міста Черкаси.

"Особливо це характерно для території району "Хмелище". Низьке розсіювання викидів найбільших промислових гігантів міста, що розташовані поряд з цим житловим мікрорайоном, спричинило значну загазованість повітря", — розповів Віталій Постригань.

Дослідження провели фахівці спеціалізованої атестованої лабораторії обласного гідрометеоцентру.

За період з 11 по 16 жовтня 2021 року відібрали та проаналізували 293 проби повітря. Таким чином встановили перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с. д.) за середньодобовим вмістом:

  • Діоксид азоту – у 1,1 – 1,2 раза в цілому по місту лише 15 та 16 жовтня;
  • Пилу – у 1,1 раза в цілому по місту 11 жовтня;
  • Формальдегіду – у 1,8 – 11,8 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні. Середня за добу 11 жовтня концентрація формальдегіду (на рівні 11,8 ГДК с. д.) стала найвищою з початку 2021 року.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в таблиці:

Забруднене формальдегідом — результати контролю якості повітря у Черкасах
Черкаський обласний гідрометцентр

"Результати спостережень засвідчили, що найвищі концентрації формальдегіду спостерігались минулого тижня і можуть бути результатом активного спалювання побутового непотребу, городніх решток на присадибних ділянках поблизу Дніпровського мікрорайону", — зауважив метеоролог.

Що відомо

  • Проби повітря відбирали на стаціонарних постах спостережень (у центрі міста, Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах) щоденно чотири рази на добу.
  • Вночі та вранці 20-го жовтня у Черкаській області та місті Черкаси спостерігався туман 200—500 метрів. Така погода відповідає першому рівню небезпечності  – "жовтому".
  • За результатами досліджень у 2019 році, за середніми за рік концентраціями, рівень забруднення атмосфери у м. Черкаси був високим. Черкаси посіло 13 місце у рейтингу 39 забруднених міст України, у яких проводилися відповідні дослідження

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди