"Бірмінгем-Київ": концерт британської музики на головній сцені Національної оперети України

"Бірмінгем-Київ": концерт британської музики на головній сцені Національної оперети України

"Бірмінгем-Київ": концерт британської музики на головній сцені Національної оперети України

Ключова подія проєкту "Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ" – концерт на сцені Національної оперети України — відбудеться 21 жовтня 2021 року.

Програма концерту складена з найпопулярніших британських творів різних епох: прозвучать народні мелодії та їхні сучасні інтерпретації, хорові твори та інструментальні композиції, фрагменти семіопер часів бароко, музика з оперет і опер ХІХ і ХХ століть, твори Айвора Герни, Х'юберта Перрі, Генрі Перселла, Едварда Елгара, Георга Фрідріха Генделя. За словами організаторів, концерт "Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ" стане для українських слухачів путівником британської музичної культури.

Під час підготовки до концерту ментор з Британії, професор вокального мистецтва Королівської Музичної Академії, хоровий диригент Норвічського собору (Norwich Cathedral), вокаліст Бірмінгемської опери Марк Вайльд проведе майстер-класи для українських солістів-вокалістів та хору. Марк Вайльд особисто виконає в концерті кілька творів, серед яких улюблена британцями лірична Кашмірська пісня (Kashmiri Song).

Хор хлопчиків та юнаків КДМЛ ім. М.Лисенка, братиме участь у волонтерських заходах проєкту, а спеціально для концерту хлопці готують шотландські народні пісні в обробках легендарного українського композитора Олександра Кошиця.

До проекту приєднаються молоді люди з інвалідністю, для яких передбачена спеціальна комунікаційна програма.

Проєкт, присвячений пам'яті режисера, фундатора і художнього керівника Бірмінгемської опери Грема Віка, відомого в світі своїми новаторськими постановками. "Опера належить кожному", – стверджував Грем Вік і доводив це, залучаючи до участі у своїх постановках тих, хто просто любить оперу, яку він вважав демократичною і доступною для всіх.

Проєкт "Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ" реалізується спільно з Бірмінгемською оперою за підтримки УКФ та Британської Ради в Україні.

Концерт відбудеться на головній сцені Національної оперети України, вхід – безкоштовний, за умови заповнення анкети проєкту. Наразі реєстрація на подію завершена.

Читайте також

"Ми під впливом цієї музики": інтерв’ю з головним диригентом Нацопери про прем’єру "Казок Гофмана"

Українська диригентка Оксана Линів стала директоркою одного з провідних театрів Італії

"Австрійська осінь": у Дніпрі розпочався міжнародний фестиваль класичної музики

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант