Ресторан "Вавилон" у Будинку кіно не ліквідують, а реконструюють

Ресторан "Вавилон" у Будинку кіно не ліквідують, а реконструюють

Ресторан "Вавилон" у Будинку кіно не ліквідують, а реконструюють

20 жовтня у Києві відбудеться засідання секретаріату правління Національної спілки кінематографістів, де розглянуть питання роботи ресторану у Будинку кіно "Вавилон". Це відоме місце серед причетних до української кінематографії, тому новина про його закриття багатьох зачепила.

У порядку денному вказано, що на засіданні голова спілки Олесь Янчук представить проєкт реконструкції "Вавилону", а також буде розглянуте питання звільнення директорки "Ресторану-клубу "Вавилон" Олени Прийомиш.

Більш докладної інформації наразі немає.

Ресторан "Вавилон" у Будинку кіно – місце, яке з одне небагатьох у Києві зберегло свій первісний дизайн, створений художниками за спеціальним державним замовленням в 1970-ті роки. Майже сорок років тут зустрічалися початківці і відомі кінематографісти, а також представники інших творчих професій. У травні 2021-го через фінансові складності, викликані зокрема пандемією, ресторан відпрацював свій останній робочий день.

Ресторан "Вавилон" у Домі кіно не ліквідують, а реконструюють

Ресторан "Вавилон" у Домі кіно не ліквідують, а реконструюють
reservehall.com

Що відомо

  • "Вавилон" та Будинок кіно, у якому знаходиться ресторан, належать Національній спілці кінематографістів України (НСКУ). З весни 2021 періодично циркулює інформація, що Будинок кіно буде проданий. Однак у НСКУ запевняють, що це плітки. Голова спілки Олесь Янчук заявив, що організація не може і не планує продавати Будинок кіно. Мова йде лише про оновлення та реконструкцію.
  • Творче об’єднання активістів та діячів кіно "Вавилон’13" взяло свою назву від назви паролю вайфая в барі Будинку кіно.
  • Будинок кіно – зразок "радянського футуризму", побудований у 1974 році за проєктом українського архітектора Федора Боровика. Його інтер'єр оформлений творами експериментальних майстерень художньої кераміки.

Читайте більше

Що відбувається з Будинком кіно: частину співробітників звільнили, а будівля майже спорожніла

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант