Коледж Кембридзького університету повертає мистецтво Нігерії

Коледж Кембридзького університету повертає мистецтво Нігерії

Коледж Кембридзького університету повертає мистецтво Нігерії
Фото: Jesus College

На церемонії 27 жовтня коледж Ісуса Кембридзького університету поверне бронзу, викрадену з королівства Бенін у XIX столітті. Нігерійські чиновники та прихильники реституції сподіваються, що подія ознаменує початок хвилі передачі творів мистецтва, що підлягають репарації, розповідає Artnet.

Півник, який є талісманом школи, зняли з експозиції у 2016 році після кампанії, ініційованої учнями школи. Коледж оголосив про намір повернути витвір мистецтва у 2019 році, але передача відбудеться лише зараз.

Після зняття статуетки з експозиції студенти та співробітники університету створили робочу групу "Спадщина рабства", щоб дослідити, як фігура півня потрапила до коледжу. Вони виявили , що статуетка була викрадена "прямо з суду Беніну" і подарована коледжу батьком одного зі студентів у 1905 році.

Коледж Кембридзького університету повертає мистецтво Нігерії
Фото: Jesus College
"Ми дуже задоволені, і похвалили коледж за те, що він взяв на себе цю провідну роль у відшкодуванні грабунку. Ми щиро сподіваємось, що інші прискорять повернення наших творів мистецтва, які в багатьох випадках мають для нас релігійне значення", — сказав монарх Оба Бенінського царства.

Міністр інформації та культури Нігерії Лай Мухаммед назвав коледж Ісуса "першопрохідцем". Але не лише він переглядає питання реституції бенінських бронз. Десятиліттями ширилися заклики повернути речі, які стали символами несправедливості колоніальної доби.

В останні роки дискурс навколо проблеми набирає обертів, багато музеїв досліджують походження бенінських предметів у своїх колекціях. Також вони співпрацюють з Нігерією, щоб підтримати створення Музею західноафриканського мистецтва Едо у місті Бенін.

Читайте також

Частково порізану картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів

Власники думали, що це садовий декор: статуї сфінксів продали за $265 тисяч

У київській галереї The Naked Room показують процес створення коміксу "У м'яті"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант