Частково порізану картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів

Частково порізану картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів

Частково порізану картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів
. eBay

Картину англійського художника графіті Бенксі "Любов у сміттєвому баку" продали на аукціоні Sotheby's за рекордну суму в 18,58 млн фунтів стерлінгів (25,4 млн доларів).

Що це за картина

"Любов у сміттєвому баку" — це перейменована картина Бенксі 2018 року "Дівчинка з повітряною кулею". Вона стала однією з найвідоміших робіт художника, частково через те, що її перший продаж супроводжувався перфомансом.

На аукціоні, коли картину продавали уперше, після фінального удару молотка, запустився шредер, що був вбудований у раму твору і полотно було знищено майже до половини. Пізніше автор розповів, що цей перформанс задумав він сам. Після чого артоб'єкт було перейменовано на "Любов у сміттєвому баку".

Як повідомляють організатори аукціону, 14 жовтня твір було продано разом зі шредером, який частково знищив картину у 2018 році. Механізм, вбудований у раму картини, був виведений з експлуатації. Картина має цілісний каркас, її розмір 142 на 78 на 18 сантиметрів. До початку аукціону вартість картини становила 4-6 млн фунтів стерлінгів (5,5−8,3 млн доларів).

Частково знищену картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів
Частково знищену картину Бенксі продали за 25,4 млн доларів. Аукціонний дім Sotheby's

"Дівчинка з повітряною кулею" стала найдорожчою роботою Бенксі, що пішла з молотка, пише CNN. До цього найдорожчою була картина про медсестру-супергероїню, яку продали за 23,1 млн доларів.

Що відомо

  • Бенксі – псевдонім, справжнє ім'я і походження художника невідомі, навколо його біографії ведуться суперечки. Є версії, що це хтось із відомих британських музикантів (зокрема, Роберт дель Ная з Massive Attack), звичайний мешканець Брістоля або навіть група людей. Сам художник наполягає, що його діяльність як автора графіті несумісна з деанонімізацією. Анонімність не заважає Бенксі продавати свої роботи за мільйони доларів.
  • У березні 2021 року компанія Injective Protocol, яка спеціалізується на блокчейні, придбала за $95 тис. трафарет "Morons (White)" Бенксі та спалила її під час прямого ефіру в Twitter. Таким чином з картини зробили віртуальний актив – невзаємозамінний токен (NFT).
  • У травні управління інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) визнало недійсною торговельну марку, що належить вуличному художнику Бенксі. Раніше він сказав, що "авторське право для невдах".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок