Перейти до основного змісту
П'ять регіонів України перебувають у "червоній" зоні карантину. Що заборонено

П'ять регіонів України перебувають у "червоній" зоні карантину. Що заборонено

Оновлено
П'ять регіонів України перебувають у "червоній" зоні карантину. Що заборонено
. ФОТО: Уніан

З 18 жовтня в "червону" зону адаптивного карантину, окрім Херсонщини, перейшли ще чотири області України. Шість областей залишаються в "жовтій" зоні карантину, 13 областей та місто Київ за показниками відповідають "помаранчевій" зоні.

Станом на понеділок, 18 жовтня, до "червоної" зони потрапили:

  • Запорізька,
  • Одеська,
  • Донецька,
  • Дніпропетровська області.

У цих регіонах запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для "червоного" рівня епідемічної небезпеки.

Першою восени цього року у "червоній" зоні опинилася Херсонщина. Комісія доручила МОЗ опрацювати питання щодо розгортання мобільного шпиталю для лікування COVID-хворих на території Херсонської області.

Як повідомив на брифінгу 18 жовтня головний санітарний лікар Ігор Кузін, найближчим часом" червоний "рівень можуть встановити також в інших областях. Він підкреслив, що"легковажне ставлення до вакцинації не залишило ніякого іншого виходу, ніж посилити карантин".

Що заборонено у "червоній" зоні:

  • перебування на територіях загального користування без захисних масок;
  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки,
  • робота підвісних канатних доріг.

При цьому у МОЗ наголосили, що вказані обмеження не діятимуть у тих випадках, якщо 100% співробітників та відвідувачів вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть "зелений" COVID-сертифікат. Також не буде обмежуватися робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів, але обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Читайте також: У МОЗ сказали, коли в Україні можуть дозволити бустерні дози проти COVID-19

"Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні", — додали у міністерстві.

Ще чотири регіони України переходять у "червону" зону. Які саме
МОЗ України

За даними МОЗ станом на 18 жовтня лише шість областей залишаються в "жовтій" зоні карантину (Вінницька, Закарпатська, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська), 13 областей та місто Київ за показниками відповідають "помаранчевій" зоні.

При цьому найвищий рівень захворюваності спостерігається у Луганській області, де хворіє 940 людей на 100 тисяч населення. На другому місці за цим показником перебуває Чернівецька область (856 людей на 100 тисяч) та Сумщина (800 осіб на 100 тисяч).

Окрім того, з 21 жовтня в Україні запрацюють нові правила перевезення пасажирів між областями. Так, для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті потрібно буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19, або негативний результат тестування на COVID-19.

Що відомо

  • За добу 17 жовтня 2021 року в Україні було підтверджено 9 524 нових випадків захворювання на коронавірус, зокрема у 790 дітей.
  • У Національній академії наук України прогнозують, що у період з 20 до 26 жовтня середня кількість нових випадків захворювання на COVID-19 на добу становитиме від 18 тисяч до майже 21 тисячі на добу.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.
  • Кабмін підготував постанову, за якою у "помаранчевій" та "червоній" карантинних зонах прохід до державних установ та підприємств буде доступний вакцинованим проти коронавірусу, або за наявності ПЛР-тесту, довідки про перенесену хворобу чи тесту на антиген.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок