У Міністерстві соцполітики розповіли, які субсидії отримують українці

У Міністерстві соцполітики розповіли, які субсидії отримують українці

Ексклюзивно
У Міністерстві соцполітики розповіли, які субсидії отримують українці

У Міністерстві соціальної політики розповіли, що за півроку житлову субсидію отримали 3,7 мільйонів сімей, на оплату якої щомісяця витрачалося близько 1,8 мільярда гривень.

Про це йдеться у відповіді міністерства на запит Суспільного.

За даними відомства, з травня 2019 року за призначенням субсидії звернулись 1,4 млн домогосподарств, з яких відмовлено було 99,2 тисячам.

Всього ж станом на 1 січня 2020 року житлову субсидію на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива отримали 3,7 млн домогосподарств.

Повідомляється, що у грудні 2019 року середній розмір житлової субсидії по Україні становив 638,7 гривні та середній розмір субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 2946,6 гривень.

У той же час зазначається, що у грудні 2018 року житлову субсидію на оплату житлово- комунальних послуг та на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива отримували 4,7 млн домогосподарств.

Середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у 2018 році становив 713,0 гривень та середній розмір субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 2 768,4 гривні.

У Мінсоцполітики також розповіли, що у 2019 році відомство було визначено головним розпорядником коштів за бюджетною програмою щодо виплати пільг і субсидій у грошовій формі, на що було минулого року передбачено 24,4 мільйона гривень.

Повідомляється, що у держбюджеті на 2020 рік передбачено 47,6 мільярдів гривень для виплати субсидій. Зокрема, 32,3 мільярди гривень планується витратити на виплату субсидій на оплату житлово комунальних послуг населенню у грошовій формі (у тому числі відшкодування поштових витрат) та ще 2 мільярди - виплата субсидій на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі.

У відомстві додали, що у 2019 році, середньомісячний обсяг коштів, що спрямовувався на виплату субсидій на оплату житлово-комунальних послуг становив близько 1,8 млрд гривень.

Разом з тим у відомстві наголосили, що Мінфін перевіряє достовірність інформації, поданої для призначення субсидій і якщо знаходить невідповідності, то Міністерство соцполітики може приймати рішення щодо перерахування або припинення виплат.

“Доцільно зазначити, що головна мета верифікації — надавати державну допомогу тільки тим, кому вона потрібна, а не тим, хто приховує свої доходи і при цьому претендує на державні виплати”, - йдеться у відповіді на запит.

Повідомляється, що сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об'єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.

Якщо ж громадянин відмовляється добровільно повертати отриману суму субсидій, тоді це питання вирішується у судовому порядку.

Що відомо:

  • За даними Державної служби статистики, за перший місяць 2020 року борги за комунальні послуги в Україні зросли майже на чотири мільярди гривень і на початок лютого склали 67 мільярдів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди