Американські дипломати у Колумбії заявили про симптоми "гаванського синдрому"

Американські дипломати у Колумбії заявили про симптоми "гаванського синдрому"

Американські дипломати у Колумбії заявили про симптоми "гаванського синдрому"
. Associated Press

Понад десяти американських співробітників посольства Сполучених Штатів у Колумбії, а також члени їх сімей повідомили про появу симптомів "гаванського синдрому", повідомляє The Wall Street Journal.

Деяких працівників посольства довелося евакуювати до Сполучених Штатів за наданням медичної допомоги. Серед них – сім’я із неповнолітньою дитиною. Повідомляється, що деякі пацієнти вже стикалися з симптомами "гаванського синдрому", перебуваючи на службі в інших країнах. Прессекретар Державного Департаменту США Нед Прайс запевнив журналістів, що всі працівники американських дипломатичних представництв, у котрих виявили симптоми "гаванського синдрому", отримають належну медичну допомогу.

Урядові структури Сполучених Штатів продовжують розслідування щодо походження "гаванського синдрому".

Що це за синдром

В останні роки американські агенти розвідки та дипломати в різних країнах світу стикалися із загадковими проблемами зі здоров’ям, причини яких незрозумілі. Вони жалілися на раптові головні болі, запаморочення, дзвін та тиск у вухах, і навіть втрату слуху й тривалі порушення мозкової діяльності.

Симптоматика отримала назву "гаванський синдром" – за місцем, де вперше було виявлено цю проблему у 2016 році. У липні 2021 року синдром зафіксували у Відні у 24 американських дипломатів, тоді у політичному істеблішменті серйозно зацікавилися природою походження симптомів. Одна з робочих гіпотез полягає у тому, що причиною "гаванського синдрому" може бути застосування російською воєнною розвідкою ГРУ зброї спрямованої енергії. Також випадки фіксувалися у китайському Гуанчжоу, Москві, Лондоні та США.

Що відомо

  • 18 серпня двоє американських посадовців, які знаходяться у Німеччині, звернулися за медичною допомогою після появи симптомів недуги, відомої як "гаванський синдром".
  • 25 серпня рейс віцепрезидентки США Камали Гарріс до В'єтнаму відклали на кілька годин через можливий випадок "гаванського синдрому" в Ханої, який Держдепартамент США описав як "аномальний інцидент, пов'язаний зі здоров'ям".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок