В американських дипломатів у Німеччині зафіксували "Гаванський синдром"

В американських дипломатів у Німеччині зафіксували "Гаванський синдром"

Доповнено
В американських дипломатів у Німеччині зафіксували "Гаванський синдром"
США. Ілюстративне фото: pixabay

Щонайменше двоє американських посадовців, які знаходяться у Німеччині, звернулися за медичною допомогою після появи симптомів недуги, відомої як "Гаванський синдром".

Як пише The Wall Street Journal, в останні місяці у посадовців стали проявлятися такі симптоми як нудота, сильні головні болі, біль у вухах, втома, безсоння і млявість, постраждалі не могли працювати. Це перші випадки, про які повідомляється в країні НАТО, де розміщені війська і ядерна зброя США.

Американські дипломати заявили, що подібні інциденти були зареєстровані серед американських посадовців, розміщених в інших європейських країнах, але відмовилися повідомити будь-які деталі.

За словами американських дипломатів і людей, знайомих з розслідуванням хвороби, деякі жертви були офіцерами розвідки або дипломатами, які працювали над питаннями, пов'язаними з Росією, такими як експорт газу, кібербезпека і політичне втручання.

Що за синдром

В останні роки американські агенти розвідки та дипломати в різних країнах світу стикалися із загадковими проблемами зі здоров’ям, причини яких незрозумілі. Вони жалілися на раптові головні болі, запаморочення, дзвін та тиск у вухах, і навіть втрату слуху й тривалі порушення мозкової діяльності.

Симптоматика отримала назву "гаванський синдром" – за місцем, де вперше було виявлено цю проблему у 2016 році. У липні 2021 року синдром зафіксували у Відні у 24 американських дипломатів, тоді у політичному істеблішменті серйозно зацікавилися природою походження симптомів. Одна з робочих гіпотез полягає у тому, що причиною "гаванського синдрому" може бути застосування російською воєнною розвідкою ГРУ зброї спрямованої енергії. Також випадки фіксувалися у китайському Гуанчжоу, Москві, Лондоні та США.

Читайте також

США запровадили санкції проти компаній Росії, Китаю та Ірану

Кандидат у канцлери Німеччини пригрозив Росії новими санкціями через Україну

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок