Рейс віцепрезидентки США затримали через можливий випадок "гаванського синдрому"

Рейс віцепрезидентки США затримали через можливий випадок "гаванського синдрому"

Рейс віцепрезидентки США затримали через можливий випадок "гаванського синдрому"
Фото: Facebook / Kamala Harris

Рейс віцепрезидентки США Камали Гарріс до В'єтнаму відклали на кілька годин через можливий випадок "гаванського синдрому" в Ханої, який Держдепартамент США описав як "аномальний інцидент, пов'язаний зі здоров'ям".

Як повідомляє BBC News, Гарріс перебувала в Сінгапурі та збиралася здійснити візит до В'єтнаму, коли стало відомо про інцидент в Ханої.

У CBS News зазначили, що цей випадок за описом схожий на "гаванський синдром" і одному з американських дипломатів у В'єтнамі довелося надати медичну допомогу.

Пізніше в Держдепартаменті США заявили, що Гарріс вирішила продовжити робочу поїздку і прибула в Ханой.

Що таке "Гаванський синдром"

В останні роки американські агенти розвідки та дипломати в різних країнах світу стикалися із загадковими проблемами зі здоров’ям, причини яких незрозумілі. Вони скаржилися на раптові головні болі, запаморочення, дзвін та тиск у вухах, і навіть втрату слуху й тривалі порушення мозкової діяльності.

Симптоматика отримала назву "гаванський синдром" – за місцем, де вперше було виявлено цю проблему у 2016 році. У липні 2021 року синдром зафіксували у Відні у 24 американських дипломатів, тоді у політичному істеблішменті серйозно зацікавилися природою походження симптомів. Одна з робочих гіпотез полягає у тому, що причиною "гаванського синдрому" може бути застосування російською воєнною розвідкою ГРУ зброї спрямованої енергії. Також випадки фіксувалися у китайському Гуанчжоу, Москві, Лондоні та США.

Що відомо

  • В серпні щонайменше двоє американських посадовців, які знаходяться у Німеччині, звернулися за медичною допомогою після появи симптомів недуги, відомої як "Гаванський синдром".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок