Лікарні розгортають додаткові ліжка. Ситуація з COVID-19 в Івано-Франківській громаді

Лікарні розгортають додаткові ліжка. Ситуація з COVID-19 в Івано-Франківській громаді

Лікарні розгортають додаткові ліжка. Ситуація з COVID-19 в Івано-Франківській громаді
Суспільне Карпати

В Івано-Франківській територіальній громаді зростає кількість госпіталізованих через COVID-19. Зокрема, збільшилася захворюваність серед дітей. Про це на оперативній нараді у міського голови повідомила начальниця управління охорони здоров'я міськради Марія Бойко.

Станом на 11 жовтня всього у Франківській громаді медики зафіксували 507 випадків COVID-19, у вересні за місяць зареєстрували 728. Зі слів Марії Бойко, у жовтні захворюваність може досягти двох тисяч хворих з діагнозом "коронавірусна інфекція".

"Темпи захворювання ростуть. Приріст захворюваності дітей за тиждень — 45. Це — багато. Ні у березні, ні у лютому у нас не було такого приросту. Раніше ми мали нашу міську дитячу клінічну лікарню, яка лікувала, але дитяча лікарня немає "ковідного" пакета, зараз дітей лікують тільки в обласній клінічній інфекційній лікарні", — каже Марія Бойко.

Всього з початку року в Івано-Франківській громаді захворіли 26 400 жителів, серед них — 1 212 дітей. За тиждень медики зареєстрували 420 хворих.

"Смертність стала вищою у порівнянні з минулим роком. Очевидно цей штам "Дельта" має більшу смертність як у світі, так в Україні. І ще минулого тижня ми з Росією перебували на другій сходинці зі смертності у Європі. Єдиний захист — вакцинація", — каже Марія Бойко.

Зі слів очільниці управління, минулого року з 1 березня до січня від COVID-19 померли 239 людей, летальність склала 2,8-2,9%. Цьогоріч за десять місяців померли 359 людей, а смертність збільшилася у 3,9%.

"Спостерігається важкість пацієнтів — більшість перебуває на кисні. Ми навіть у лютому-березні не мали таких високих показників, максимальна цифра була 80-81% людей на кисні. Зараз маємо 95%. У цьому сезоні маємо "Дельту", маємо важкий перебіг хвороби, зростання захворюваності серед дітей, більшу смертність і зростання залежності від кисню пацієнтів", — каже Марія Бойко.

На сьогодні у двох стаціонарах міських лікарень перебуває 290 людей. У медзакладах розгорнули 350 ліжок. З наступного тижня там планують облаштувати по 30 додаткових ліжок. Якщо темпи захворюваності зростатимуть, додаткові ліжка розгорнуть й у міському клінічному перинатальному центрі.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок