Тернопільщина отримала ліки від COVID-19

Тернопільщина отримала ліки від COVID-19

Тернопільщина отримала ліки від COVID-19
Тернопільська ОДА

Ліки від коронавірусу американського виробництва отримала Тернопільщина. Про це Суспільному розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.

За її словами, доставили 780 доз Етесевімабу та 390 – Бамланівімабу. Їх отримали за сприяння благодійної організації Америки. Препарати передали 11 медзакладам області, які лікують хворих на COVID-19.

"Дані ліки впливають безпосередньо на вірус. Вони створені за принципом моноклональних антитіл, є замінником імунної відповіді. Препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою" – розповіла Ярмоленко.

Тернопільщина отримала ліки від COVID-19
Тернопільщина отримала ліки від COVID-19. Департамент охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації

Ці ліки треба застосовувати якомога раніше, як тільки з’явилися симптоми ковіду, каже Ольга Ярмоленко. Загалом, за її словами, Україна отримала 60 тисяч доз цих ліків. Вартість цього вантажу – 20 мільйонів доларів.

Нагадаємо, ліки були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США, як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief.

На початок