Вибори до парламенту Чехії: противники Бабіша виграють перегони та сформують новий уряд

Вибори до парламенту Чехії: противники Бабіша виграють перегони та сформують новий уряд

Вибори до парламенту Чехії: противники Бабіша виграють перегони та сформують новий уряд
Столиця Чехії Прага. Фото: verelq.am

У Чехії завершилося голосування на виборах до нижньої палати парламенту. За попередніми даними, лідирує опозиційна правоцентристська коаліція "Разом" (Spolu) на чолі з Петром Фіалою, яка отримала 27,76% голосів виборців.

Про це повідомляє Seznam Spravy із посиланням на Центральне статуправління республіки (ЦСУ), яке підрахувало 99,86% голосів (10 з 14 регіонів).

Зазначається, що друге місце посідає партія влади "Акція незадоволених громадян"(ANO), яку очолює прем'єр-міністр країни Андрій Бабіш, — 27,16%. На третій позиції з 15,58% голосів опинилася ліберальний блок "Партія піратів" та "Старости і незалежні" (STAN). П'ятивідсотковий бар'єр також долає партія "Свобода і пряма демократія" (SPD) – вона отримала 9,57% голосів. Чеські комуністи, які набрали 3,61%, вперше з 1989 року не проходять до парламенту. Явка на виборах склала 65,41%.

Палата депутатів Чехії складається з 200 депутатів, вона обирається терміном на чотири роки. Цього року вибори тривали два дні, 8-9 жовтня. За голоси виборців боролися 22 партії, рухи і коаліції, які висунули 5242 кандидати. Партія, яка набере найбільше голосів, сформує новий склад уряду.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Андрій Бабіш — один з фігурантів розслідування Pandora Paper, яке 3 жовтня оприлюднив Міжнародний консорціум журналістів розслідувачів. У розслідуванні йдеться, що Бабіш у 2009 році використовував офшорні компанії для покупки елітної нерухомості на Лазурному березі у Франції. Мається на увазі замок Chateau Bigaud вартістю 22 млн доларів. Бабіш запевнив, що "ніколи не робив нічого незаконного".
  • Національний центр боротьби з організованою злочинністю Чехії заявив, що розпочне розслідування фактів викладених у Pandora Papers не тільки щодо прем'єр-міністра країни, але і щодо всіх громадян Чехії, які фігурують в оприлюднених документах. Всього у Pandora Papers опубліковані дані 300 чеських громадян.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок