Німеччина спростила працевлаштування для громадян з-поза меж ЄС

Німеччина спростила працевлаштування для громадян з-поза меж ЄС

Німеччина спростила працевлаштування для громадян з-поза меж ЄС imago images/photothek

1 березня у Німеччині набрав чинності новий закон, який полегшить фахівцям з-поза меж ЄС доступ до німецького ринку праці. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Головним нововведенням закону є те, що влаштуватися на роботу в Німеччині тепер зможуть не лише випускники вишів, але і представники робочих спеціальностей.

Діятимуть дві основні умови: перша – це наявність кваліфікації, тобто наявність диплому вишу або диплома про професійну освіту, яка тривала як мінімум два роки. Ця кваліфікація однак має бути підтверджена німецьким профільним відомством. Є виняток: іноземні IT-фахівці з рівнем німецької хоча б B1 зможуть працювати, не підтверджуючи у Німеччині диплом – їм досить мати щонайменше три роки досвіду роботи в своїй сфері (за останні п'ять років) і трудовий договір з зарплатою не менше ніж 4020 євро на місяць.

Друга умова: має бути конкретна пропозиція про роботу або вже укладений контракт з німецьким роботодавцем. Перевірки на пріоритетність (тобто чи може вакансію зайняти фахівець з Німеччини або ЄС), яку раніше проводило Федеральне агентство праці, більше не буде. Зате умови зайнятості, як і раніше, контролюватимуться – і для німця, і для іноземного фахівця на тій же вакансії вони повинні бути однаковими. При Федеральному агентстві праці створена сервісна служба, яка консультує іноземців з питань роботи у Німеччині.

Фахівцям старше 45 років німецька робоча віза видаватиметься, тільки якщо трудовий договір передбачає заробіток від 3685 євро на місяць.

Хто має кваліфікацію і володіє німецькою як мінімум на рівні B1, буде дозволено проживати в Німеччині без трудового договору до шести місяців – для того, щоб знайти собі роботу. Дотепер така можливість була лише у фахівців з вищою освітою. Той, хто шукає роботу, повинен сам себе фінансово забезпечити. Соціальних виплат держава в цьому випадку не надає. Наявність страхового поліса і тимчасового житла – обов'язкові вимоги. Паралельно з пошуком можливості працевлаштуватися буде дозволено до 10 годин на тиждень підробляти у майбутнього роботодавця, так би мовити, щоб придивитися один до одного.

В іноземців з-поза меж ЄС, яких цікавить профнавчання в Німеччині, з новим законом з'являється можливість отримати візу як мінімум на півроку для пошуку місця для проходження навчання. Претендент має володіти німецькою на рівні B2, бути не старше 25 років і мати достатньо коштів на життя. Ще одна формальна вимога, яку висувають до всіх іноземних абітурієнтів у Німеччині: додатково до атестата про повну загальну середню освіту або диплому середнього спеціального навчального закладу потрібно провчитися рік або два у вузі своєї країни або німецькому коледжі довузівської підготовки.

Що відомо:

  • Депутати Бундестагу ухвалили новий німецький міграційний закон 7 червня 2019 року.
  • У грудні 2019 року канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що кваліфіковані спеціалісти потрібні німецьким компаніям, інакше вони будуть змушені переносити виробництво.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди