До дніпровської лікарні прибули інноваційні ліки від COVID, надані як доброчинна допомога від США

До дніпровської лікарні прибули інноваційні ліки від COVID, надані як доброчинна допомога від США

Важливо
До дніпровської лікарні прибули інноваційні ліки від COVID, надані як доброчинна допомога від США
. Суспільне Дніпро

До Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні доправили препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Проєкт реалізують за сприяння Посольства України в США, розповіла медична директорка закладу Юлія Заворотня.

«Сьогодні (8 жовтня – ред.)ми отримуємо ліки, надані благодійною допомогою, які дозволять отримувати якісне лікування хворим на легкий та середній ступінь Covid-інфекції», – сказала вона.

За її словами, у цьому закладі ліки зберігатимуть, аби доправляти до інших лікарень області.

Загальна вартість медикаментів від коронавірусу, які надіслали до України зі США, складає близько 20 млн доларів США. Це препарати Bamlanivimab та Etesevimab.

На Дніпропетровщину прибули інноваційні ліки від коронавірусу, надані як доброчинна допомога від США
На Дніпропетровщину прибули інноваційні ліки від коронавірусу, 8 жовтня 2021 року. Суспільне Дніпро

На Дніпропетровщину 8 жовтня доставили 1 510 флаконів Bamlanivimab та 3 020 флаконів Etesevimab, сказала представниця обласної ради Валерія Світла. Розподілом ліків за сприяння Міністерства охорони здоров’я України займається «Благодійний фонд Євгена Пивоварова».

Що відомо

  • У вересні американська благодійна організація Direct Relief доставила в Україну гуманітарний вантаж інноваційних ліків Bamlanivimab та Etesevimab проти коронавірусу на загальну суму понад 20 мільйонів доларів.
  • Ліки рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусної хвороби, особливо за наявності ризику переходу у важку форму.
  • Препарати внесли до протоколу лікування коронавірусу в Україні 20 вересня 2021 року.
  • Клінічні випробування засвідчили, що найефективніше ці препарати працюватимуть, якщо приймати його в перші 5 днів хвороби. Треба починати, щойно з'явилися симптоми. За словами головного інфекціоніста США Ентоні Фаучі, випробування препаратів продемонстрували, що раннє лікування моноклональними антитілами проти COVID-19 може зменшити ризик ушпиталення й смерті на 70-85%.
  • Препарат рекомендують пацієнтам, старшим 12 років, вагою понад 40 кг. Не бажано його використовувати людям 65+ і тим, хто приймає ліки, які послаблюють імунну систему. Серед можливих побічних реакцій – нудота, діарея, запаморочення, головний біль, свербіж та блювота.

Читайте також

З початку пандемії на Дніпропетровщині через COVID померли понад 5 тисяч людей. Ситуація на 8 жовтня

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок